Strona główna 0_Slider Coraz bliżej ostatecznych rozstrzygnięć

Coraz bliżej ostatecznych rozstrzygnięć [FOTO]

0

Trwa walka w dyscyplinie łyżwiarstwa figurowego podczas zawodów rozgrywanych na terenie lodowiska Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zmagania toczą się w kategoriach solistek, solistów i par tanecznych. 

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to jedna z najważniejszych i najbardziej prestiżowych sportowych imprez w roku. Gęste sito kwalifikacji sprawia, że do finałowych zawodów kwalifikują się tylko najlepsi z najlepszych młodych sportowców kategorii juniorskich. O medale i punkty walczą dla siebie, ale też dla województw, które reprezentują. Wydarzenie ma wyjątkową oprawę. Towarzyszy mu olimpijski ceremoniał z zapaleniem znicza i specjalnym ślubowaniem zawodników, trenerów i sędziów. Nasze miasto gości OOM w Sportach Zimowych już po raz piaty, ostatni raz w 2016 roku. Obok Świdnicy, miastami współgospodarzami XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych są: Duszniki Zdrój, Stronie Śląskie, Szklarska-Poręba – Jakuszyce, Karpacz, Zieleniec, Jelenia Góra, Wałbrzych, Tychy, Bytom, Zakopane i Tomaszów Mazowiecki.

Na zawody łyżwiarskie przyjechało ponad 70 zawodników i zawodniczek z ośmiu województw (mazowieckie, łódzkie, śląskie, małopolskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie, opolskie). Czy będą wśród nich przyszli olimpijczycy na „dużych” igrzyskach olimpijskich? Pewnie tak. W przeszłości szlify na świdnickim lodowisku zbierała między innymi Anna Rechnio, reprezentantka Polski na IO w 1994 i 1998 roku. To do dziś nasza najlepsza olimpijka jeśli chodzi o występy biało-czerwonych solistek podczas zimowych igrzysk olimpijskich. Rechnio zajęła wysokie 10. miejsce podczas zawodów w Lillehammer w 1994 roku.

Przed nami decydujący dzień zmagań o medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W niedzielę, 27 lutego walka toczyć się będzie od 9.30 do 12.45, a około 13.15 odbędzie się uroczysta ceremonia kończąca rywalizację w łyżwiarstwie figurowym.

PROGRAM ZAWODÓW – PLAN NA NIEDZIELĘ, 27.02:

9.30-12.45 – zawody (soliści, solistki)
13.15 – Ceremonia dekoracji i zakończenia zawodów

Pełen program: http://oomdolnyslask.pl/sports/lyzwiarstwo-figurowe/

/MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułWyszarpaliśmy zwycięstwo w samej końcówce meczu [FOTO]
Następny artykułOddali hołd psycholożce zamordowanej w rzeszowskim więzieniu