Strona główna 112 60-latek zatrzymany po pościgu. Jechał pod wpływem narkotyków

60-latek zatrzymany po pościgu. Jechał pod wpływem narkotyków

0

Nawet do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 60-letniemu mieszkańcowi powiatu świdnickiego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać przed policją.

2 lutego około godziny 20.00 policjanci patrolujący rejon miasta Świdnica, na ulicy Serbskiej zauważyli samochód osobowy marki Volvo. Styl jazdy kierującego wzbudził ich podejrzenia co do stanu jego trzeźwości. Policjanci nakazali kierującemu zatrzymanie samochodu, ale ani sygnały świetlne ani dźwiękowe mające na celu zatrzymanie pojazdu do kontroli nie nakłoniły kierowcy do zatrzymania się, wobec czego funkcjonariusze podjęli pościg. Nie trwał on jednak długo – relacjonuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Po zatrzymaniu funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Badanie wykazało, że jest on trzeźwy. Mężczyznę poddano jednak sprawdzeniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny, uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych. Od mężczyzny pobrano krew do badań i to wyniki badań laboratoryjnych będą dowodem w sprawie – mówi Ząbek. Teraz 60-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego za swoje czyny odpowie przed sądem.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułWyższe mandaty podziałały na kierowców? Świdnicka policja odnotowała spory spadek liczby wypadków i kolizji
Następny artykułŚwidnica blado wita [FOTO]