Strona główna Wydarzenia Żarów 100 tysięcy km na piechotę. Niezmordowany wędrowiec zawitał do powiatu świdnickiego

100 tysięcy km na piechotę. Niezmordowany wędrowiec zawitał do powiatu świdnickiego

0

W drodze jest od lat, ale tym razem 37-latek ze Zgorzelca postawił sobie zadanie na dekadę. Sebastian Majewski chce na piechotę, bez dnia przerwy pokonać dystans 100 tysięcy kilometrów, a plan realizuje konsekwentnie od 1 lipca 2021 roku. Niezmordowany wędrowca właśnie maszeruje przez powiat świdnicki.

Sebastian Majewski przed Urzędem Miejskim w Żarowie. Fot. fb Żarowa

Podróżnik swoją wyprawę pod hasłem „100.000 km z Marszu” rozpoczął od wejścia na Rysy, a przez kolejne pół roku wędrował przez Małopolskę. Trasę wybiera spontanicznie, planując przejście każdego dnia 25 kilometrów. Zagląda w ciekawe miejsca, sugeruje się lokalnymi trasami turystycznymi. 4 lutego 2022 roku wkroczył na teren powiatu świdnickiego, meldując się w Strzelcach.

6 lutego był w Świdnicy, a dzisiaj dotarł do Żarowa, o czym gmina informuje na portalu społecznościowym. „Dzisiaj jest 589 dzień w Żarowie. Codziennie ustala trasę, miejsce spoczynku, mierzy się z różnymi przygodami. Pokonując dziennie ok. 25 km, dokumentuje swoją wędrówkę, robiąc zdjęcia i nagrywając filmy z ciekawych miejsc, zabytków. Jego zdjęcia można oglądać na Instagramie, a relację filmową w YouTubie w kanale Skrzat Odkrywca https://m.youtube.com/c/SkrzatOdkrywca. Profil o tej samej nazwie prowadzi również na Facebooku Skrzat Odkrywca.

/red./

Poprzedni artykułDo świdnickiego USC na około. Wejście otwierane na czas ślubów
Następny artykułRzecznik Praw Obywatelskich zajął się sprawą śmierci ciężarnej w „Latawcu”. Jest odpowiedź dyrektora szpitala