Strona główna Wydarzenia Zimowa aura w regionie. Jaka prognoza na najbliższe dni?

Zimowa aura w regionie. Jaka prognoza na najbliższe dni?

0

Zima ostatnio zaznaczyła swoją obecność w Świdnicy i regionie. Jaką aurę synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują na najbliższe dni?

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na sobotę, 22 stycznia:

Po południu i wieczorem zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni.

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na niedzielę, 23 stycznia:

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, od zachodu wzrastające do dużego. W drugiej połowie nocy na zachodzie regionu wystąpią opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz, przejściowo możliwe opady marznące, powodujące gołoledź. Wraz z opadami wystąpią silne zamglenia, miejscami mgły ograniczające widzialność do 400 m. Temperatura minimalna od -5°C na wschodzie do -2°C na zachodzie regionu. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

W dzień zachmurzenie duże i całkowite. Opady śniegu i deszczu ze śniegiem od zachodu regionu przechodzące w deszcz i mżawkę; miejscami wystąpią opady marznące, powodujące gołoledź. Utrzymają się silne zamglenia, lokalnie możliwe mgły ograniczające widzialność do 500 m. Temperatura maksymalna od 0°C na wschodzie do 3°C na zachodzie regionu. Wiatr słaby, na zachodzie regionu północno-zachodni i zachodni, na pozostałym obszarze zmienny.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, od zachodu regionu wzrastające do dużego. W drugiej połowie nocy, głównie na zachodzie regionu wystąpią opady śniegu, miejscami deszczu ze śniegiem, możliwe opady marznącego deszczu lub mżawki, powodujące gołoledź. Powyżej 500 m n.p.m. opady wyłącznie śniegu. Wraz z opadami wystąpią silne zamglenia, lokalnie mgły ograniczające widzialność do 400 m. Temperatura minimalna od -8°C do -5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) w drugiej połowie nocy miejscami opady śniegu. Temperatura od -9°C do -6°C. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 70 km/h, północny i północno-zachodni, powodujący zamiecie śnieżne.

W dzień zachmurzenie duże. Opady śniegu od zachodu regionu przechodzące w deszcz ze śniegiem, deszcz i mżawkę, przejściowo wystąpią opady marznące, powodujące gołoledź. Powyżej 600 m n.p.m. opady śniegu – miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o około 8 cm. Utrzymają się silne zamglenia, lokalnie możliwe mgły z widzialnością ograniczoną do 400 m. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C. Wiatr słaby, zmienny. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami opady śniegu. Temperatura od -6°C do -4°C. Wiatr początkowo dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 70 km/h, później słabnący do umiarkowanego i dość silnego, w porywach do 55 km/h, północny – powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne.

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na poniedziałek, 24 stycznia:

W nocy zachmurzenie duże i całkowite. Miejscami opady deszczu lub mżawki, na krańcach wschodnich regionu opady śniegu, deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu, powodującego gołoledź. Wystąpią silne zamglenia, lokalnie mgły ograniczające widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 0°C na wschodzie do 2°C na zachodzie. Wiatr słaby, na zachodzie z kierunków zachodnich, na pozostałym obszarze zmienny.

W dzień zachmurzenie duże i całkowite. Opady deszczu i mżawki. Temperatura maksymalna od 2°C do 4°C. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego

W nocy zachmurzenie duże i całkowite. Opady śniegu i deszczu ze śniegiem przechodzące w deszcz i mżawkę, przejściowo wystąpią opady marznące, powodujące gołoledź. Powyżej 700 m n.p.m. opady śniegu. Wystąpią silne zamglenia lub mgły ograniczające widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C. Wiatr słaby, zmienny, nad ranem południowy. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami opady śniegu. Temperatura od -4°C do -2°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, północny, powodujący zamiecie śnieżne.

W dzień zachmurzenie duże i całkowite. Miejscami opady deszczu lub deszczu ze śniegiem, początkowo na terenie Ziemi Kłodzkiej możliwe opady marznące, powodujące gołoledź. Powyżej 800 m n.p.m. opady śniegu. Temperatura maksymalna od 0°C do 3°C. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami opady śniegu. Temperatura od -5°C do -3°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, z kierunków północnych, powodować może zamiecie śnieżne.

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na wtorek, 25 stycznia:

Zachmurzenie duże. Miejscami opady śniegu i śniegu z deszczem. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C. Temperatura maksymalna od 1°C do 3°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady śniegu. Spadek temperatury od -5°C do -8°C. Wiatr od 50 km/h do 60 km/h w porywach do 75 km/h, północno-zachodni.

/IMGW, opr. mn/

fot. Dariusz Nowaczyński, mn

Poprzedni artykułSamorządowcy o niesprawiedliwym podziale funduszy unijnych dla Dolnego Śląska
Następny artykułSpacerowa zacznie nadawać się do spacerów? W planach remont chodnika, zmiany możliwe również na ulicy Małej [FOTO]