Strona główna 0_Slider Zbliża się kolejny etap przebudowy ulicy Sikorskiego. Będą zmiany i utrudnienia

Zbliża się kolejny etap przebudowy ulicy Sikorskiego. Będą zmiany i utrudnienia [MAPA]

0

We wtorek, 18 stycznia rozpocznie się kolejny etap prac związanych z przebudową fragmentu ulicy Władysława Sikorskiego. Będzie się on wiązał ze zmianami w organizacji ruchu. Na przebudowywanym odcinku od skrzyżowania z ulicą Strzegomską do ulicy Langiewicza ruch odbywać się będzie jednym pasem, a przejazd będzie możliwy jedynie w kierunku wyjazdu ze Świdnicy. Kierowcy poruszający się od strony Strzegomia oraz Żarowa będą musieli skorzystać z objazdu, który został wytyczony przez tzw. małą obwodnicę oraz drogę krajową nr 35.

Jak informują świdniccy urzędnicy, w ramach kolejnego etapu prac rozpoczną się główne roboty drogowe związane z budową nowej konstrukcji jezdni i pozostałych chodników po stronie obszaru centrum handlowego. W zależności od warunków pogodowych, planuje się, że prace te potrwają do końca marca tego roku.

Największe utrudnienia powstaną na skrzyżowaniu z ulicą Strzegomską, ponieważ wprowadzona zostanie tam tymczasowa segregacja ruchu, w wyniku której kierowcy będą musieli zmienić pas ruchu i pojechać wyznaczonym korytarzem. W związku z tym prosimy o szczególną ostrożność i uwagę. Trasa objazdowa odcinka jednokierunkowego wyznaczona została po przebiegu drogi wojewódzkiej nr 382 („mała obwodnica”) i drogą krajową nr 35 w stronę centrum miasta – przekazuje Magdalena Dzwonkowska, rzecznik Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

18 styczna wprowadzone zostaną również zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. – Obsługa przystanków przy ul. Pogodnej, w godzinach zmian pracowniczych, realizowana będzie przez linię nr 7, jako przedłużenie kursów z przejazdem przez osiedle Zawiszów. Linia 30 kończąca bieg przy ul. Sikorskiego dojeżdżać będzie do przystanku przy ul. Strzegomskiej (centrum „E. Leclerc”) – informuje Dzwonkowska.

Remont fragmentu ulicy Władysława Sikorskiego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Strzegomską do skrzyżowania z ulicą Langiewicza rozpoczął się we wrześniu ubiegłego roku. W ramach inwestycji wykonana zostanie nowa konstrukcja jezdni, zatok autobusowych i chodników. Wybudowany będzie sięgacz do budynków mieszkalnych nr 42 A-E oraz parking naprzeciwko szkoły. Dobudowana będzie droga rowerowa. Równocześnie wykonane zostanie nowe oświetlenie drogowe, a także przebudowana kanalizacja deszczowa. Realizacja drogowej inwestycji pochłonie ponad 2 mln 900 tys. złotych. Remont zdewastowanego odcinka ruchliwej ulicy został dofinansowany z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Planowany termin zakończenia prac to połowa czerwca 2022 roku.

/UM Świdnica, mn/

Poprzedni artykułObrączki ślubne – najważniejsze rady przed zakupem
Następny artykułWynajmij busa od zaufanej firmy i ciesz się komfortowym przejazdem!