Strona główna Kultura Żarowskie gry bez prądu na początku lutego

Żarowskie gry bez prądu na początku lutego

0

Fundacja Inicjatywa B zaprasza mieszkańców gminy Żarów (i nie tylko) na szóstą edycję lokalnego spotkania z grami planszowymi, które odbędzie się 4 lutego w Żarowie.

Tradycyjnie w okresie ferii zimowych w Żarowie miłośnicy gier stołowych spotykają się na otwartych, bezpłatnych rozgrywkach gier planszowych, karcianych i manualnych, które dostarczają wielu pozytywnych wrażeń.

Repertuar spotkania jest bardzo ciekawy i przeznaczony dla graczy w różnym wieku. Uczestnicy projektu (dzieci, młodzież i osoby dorosłe; pojedyncze osoby oraz rodzinno-przyjacielskie zespoły) będą mogli zagrać w gry bez prądu, które zdobyły liczne nagrody i wyróżnienia międzynarodowe.

Podczas rodzinnych rozgrywek udostępnionych zostanie również kilkanaście egzemplarzy gry: „Archiwalne memory o Żarowie”, która oparta jest na znanym systemie pamięciowym i lokalnych fotografiach, które żarowska NGO we współpracy ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl pozyskuje od mieszkańców Żarowa. Więcej na temat lokalnej gry planszowej można przeczytać w relacji z ubiegłorocznej premiery.

Przed rozpoczęciem 6. edycji „Żarowskich gry bez prądu”, organizator wydarzenia zachęca do zapoznania się z instrukcjami gier, które zostały udostępnione na stronie: https://inicjatywab.pl/2022/01/09/6-zarowskie-gry-bez-pradu/.

Podczas rozgrywek Fundacja Inicjatywa B wykorzysta gry pochodzące z własnej biblioteki oraz z game roomu jednego z największych wydawców gier planszowych w Polsce, firmy Rebel.pl, która jest partnerem tegorocznego spotkania.

Gry, w jakie będzie można zagrać podczas kilkugodzinnego wydarzenia: Archiwalne memory o Żarowie, Carcassonne, Splendor, Studium w szmaragdzie, Dobble, Dobble Star Wars, UNO, Kwiatki, Cienie: Amsterdam, Alias: Kobiety vs. Mężczyźni, Karty, Dżentelmenów, Kraina snów, Solenia, Zamek smoków, Wsiąść do pociągu: Europa, 7 cudów świata, Catan, Jenga, Kolejka, Jungle Speed, Nowy Jork 1901, Odlotowy wyścig.

Spotkanie z planszówkami odbędzie się w „Czarnej sali” Jacka Marczyńskiego, która znajduje się przy ul. Dworcowej 2A w Żarowie. Wydarzenie organizowane jest zgodnie z obowiązującymi normami sanitarno-epidemiologicznymi.

/informacja nadesłana, opr. red./
Materiały graficzne udostępnione przez Fundację InicjatywaB

Poprzedni artykułW Opoczce zamiast świetlicy – energooszczędny budynek, na którym można się uczyć nowoczesnych rozwiązań
Następny artykułLicytacje, pokazy, a nawet morsowanie. Cały powiat świdnicki gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy