Strona główna Temat dnia Wolontariusze na ulicach, licytacje online i na scenach. Cały powiat świdnicki gra...

Wolontariusze na ulicach, licytacje online i na scenach. Cały powiat świdnicki gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! [FOTO]

0

Okulistyce dziecięcej poświęcony jest jubileuszowy, 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W powiecie świdnickim do Orkiestrowego grania pod hasłem „Przejrzyj na oczy!” zachęca nie tylko połączony sztab świdnicko-marcinowicki, ale również wolontariusze z Jaworzyny Śląskiej, Strzegomia, Świebodzic, Roztoki i Żarowa.

fot. WOŚP Świebodzice, WOŚP Strzelce, Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej

Świebodzice

Na ulicach Świebodzic od rana można spotkać 70 niestrudzonych wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami. W samo południe rozpoczął się spacer serduszkowym szlakiem, a do godziny 14.00 chętni mogli oddać krew w stacjonarnym punkcie wałbrzyskiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, który działał w budynku OSiR Świebodzice.

O godzinie 17.00 rozpocznie się licytacja darów on-line za pośrednictwem komunikatora WhatsApp. Dodatkowo będzie transmisja wideo z tego wydarzenia. Każdy kto dołączy do grupy na WhatsApp akceptuje zasady licytacji i regulamin, który jest tutaj https://bit.ly/3GdFRyH. Link do grupy licytującej https://bit.ly/1062licytacje.

Aktualne informacje dostępne są na stronie internetowej sztabu WOŚP Świebodzice.

Gmina Marcinowice

Od objazdu z pysznościami po miejscowościach gminy rozpoczęli granie podczas 30. Finału wolontariusze z Marcinowic. Podczas specjalnego konwoju rozwiezione zostały setki ciast oraz chleby wprost z pieca.

O godzinie 15.00 ruszyły internetowe licytacje prowadzone ze studia w Strzelcach. Z wystawionymi przedmiotami oraz zasadami aukcji można się zapoznać na dedykowanej stronie na Facebooku.

Gmina Jaworzyna Śląska

Moc atrakcji przygotował również jaworzyński sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W hali sportowo-edukacyjnej przy ulicy Świdnickiej w Jaworzynie Śląskiej zorganizowany został charytatywny turniej piłki halowej, dla łasuchów przygotowano kiermasz słodkości, a do godziny 18.00 wszyscy chętni mogą korzystać ze ścianki wspinaczkowej znajdującej się w jaworzyńskiej hali sportowej.

Sztabowcy przystąpili też do liczenia datków zebranych przez wolontariuszy i przedstawili pierwsze wyniki. – Podczas 30. Finału WOŚP społeczność Bolesławic zebrała 3953,84 zł! Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy wsparli tegoroczną zbiórkę, wolontariuszom, tym dużym i małym, strażakom z OSP Bolesławice, sportowcom, sponsorom i wszystkim tym, którzy dołączyli się do akcji w Bolesławicach. Jesteście cudowni! – przekazali członkowie jaworzyńskiego sztabu WOŚP.

Żarów

Do największej na świecie Orkiestry przyłączył się również Żarów. Wydarzenia związane z 30. Finałem WOŚP od godziny 16.00 odbywają się w hali sportowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. – Nie zabraknie kawiarenki, w której żarowianie będę mogli zakupić ciasta upieczone przez członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Do orkiestry dołączają w tym roku strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie gminy Żarów. Na scenie zaprezentują się Żarowska Orkiestra Dęta, Kids Dance, chór kameralny Senyor-Ryci, zespół Korney, a przed samą licytacją na scenie pojawi się żarowianka Marta Kurzeja – zapowiadają organizatorzy.

Około godziny 19.00 rozpocznie się licytacja. Wśród nich znalazły się m.in. piekarnik przekazany przez Electrolux Świdnica, voucher na sesję fotograficzną od Małgorzaty Niewady, płyty Marty Kurzei wydane specjalne na 30. finał WOŚP, zdjęcia z autografami Patryka Klimali i Pawła Fajdka, oryginalne wośpowe gadżety, a wśród nich koszulki, kalendarze, niemowlęce body, notesy, magnesy, koncertowe płyty DVD, obrazy autorstwa Marty Górskiej, maskotki wykonane przez Elżbietę Kulas i wiele, wiele innych.

/opr. mn/

fot. WOŚP Świebodzice, WOŚP Strzelce, Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej

Poprzedni artykułPowalone drzewa, uszkodzone poszycie dachowe świdnickiej katedry. Strażacy interweniowali w związku z silnym wiatrem [FOTO]
Następny artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Plac św. Małgorzaty