Strona główna Wydarzenia Marcinowice Tak będzie wyglądać nowy posterunek policji w Marcinowicach?

Tak będzie wyglądać nowy posterunek policji w Marcinowicach? [FOTO]

0

Jeszcze w tym roku przy ulicy Juliana Tuwima w Marcinowicach ma powstać nowy posterunek policji. Miałby on wyglądać podobnie jak niedawno oddana do użytku siedziba funkcjonariuszy w Prochowicach, którą wybudowano w systemie modułowym. Ostatnio odwiedzili ją przedstawiciele świdnickiej komendy oraz samorządowcy gminy Marcinowice.

Umowę na budowę nowego posterunku w Marcinowicach podpisał już komendant wojewódzki nadinsp. Dariusz Wesołowski. – Zgodnie z podpisaną umową, na inwestycję zaplanowano niespełna 3 miliony złotych. Założenia projektowe obejmują budowę w systemie modułów dwóch parterowych budynków z przeznaczeniem na funkcję budynku administracyjnego posterunku policji i garażu z magazynem wraz z zagospodarowaniem terenu – opisują marcinowiccy urzędnicy.

Nowy posterunek przypominać będzie obiekt, który w grudniu ubiegłego roku został otwarty w Prochowicach. – To pionierska na skalę Polski inwestycja w formie budownictwa modułowego 3D. Jeśli to rozwiązanie się sprawdzi, to będzie rozwiązaniem prekursorskim dla następnych tego typu obiektów. Jest zapotrzebowanie na 250 posterunków policji wybudowanych w tej technologii w skali kraju – podkreślał podczas uroczystego otwarcia komendant wojewódzki.

Posterunek w Prochowicach odwiedzili ostatnio świdnicki komendant powiatowy mł. insp. Andrzej Dobies, wójt gminy Marcinowice Stanisław Leń, przewodniczący Rady Gminy Artur Fiołek oraz kierownik posterunku w Marcinowicach asp. sztab. Remigiusz Strzelczyk. – Wizyta z mundurowymi w Prochowicach miała na celu zapoznanie z funkcjonalnością budynku, zastosowanymi rozwiązaniami, szczegółami technicznymi i organizacyjnymi pracy posterunku – tłumaczą urzędnicy.

/UG Marcinowice, opr. mn/

fot. UG Marcinowice, KWP Wrocław

Poprzedni artykułSpacerowa zacznie nadawać się do spacerów? W planach remont chodnika, zmiany możliwe również na ulicy Małej [FOTO]
Następny artykuł21-latek podejrzany o przejechanie mężczyzny i ucieczkę z miejsca wypadku. Badania potwierdziły, że był pod wpływem narkotyków