Strona główna 0_Slider Szukają sprawcy śmiertelnego potrącenia, jest apel do świadków wypadku. Prokuratura wszczęła śledztwo

Szukają sprawcy śmiertelnego potrącenia, jest apel do świadków wypadku. Prokuratura wszczęła śledztwo

0

Świdniccy śledczy zajęli się ustalaniem okoliczności śmierci 60-latka, którego ciało odnaleziono we wtorek na skrzyżowaniu ulic Wodnej i Mieszka I w Świdnicy. Według dotychczasowych ustaleń, mężczyzna został śmiertelnie potrącony przez samochód. Kierujący autem zbiegł z miejsca wypadku. – Wszystkie czynności zmierzają do ustalenia sprawcy tego czynu – mówi prokurator rejonowy Marek Rusin. Świadkowie wypadku proszeni są o kontakt z policją.

Jak informował mł. bryg. Łukasz Grzelak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy, o godzinie 4.21 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o mężczyźnie leżącym na jezdni na skrzyżowaniu ulic Wodnej i Mieszka I. Mężczyzny nie udało się uratować. Według wstępnych ustaleń, 60-latek został potrącony przez samochód, a sprawca zdarzenia zbiegł. Wyjaśnianiem okoliczności wypadku zajęli się policjanci oraz prokurator.

Na miejscu byli obecni policjanci, prokurator, a także biegły z zakresu ruchu drogowego, ponieważ wiele wskazywało na to, że możemy mieć do czynienia z wypadkiem ze skutkiem śmiertelnym. Został zabezpieczony materiał dowodowy. Przeprowadzone oględziny potwierdziły, że do zdarzenia doszło w następstwie potrącenia przez pojazd mechaniczny. Potrącony został mężczyzna prawdopodobnie w wieku 60 lat – mówi Marek Rusin z Prokuratury Rejonowej w Świdnicy. Śledczy czekają obecnie na formalne potwierdzenie tożsamości zmarłego.

We wtorek wszczęte zostało śledztwo w sprawie śmiertelnego potrącenia. – Jest ono prowadzone w sprawie spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, połączonego z ucieczką kierowcy z miejsca zdarzenia. Trwają czynności zmierzające do ustalenia sprawcy tego przestępstwa – podkreśla Rusin. Prokurator nie zdradza przy tym szczegółów dotyczących działań podejmowanych przez śledczych tłumacząc to tym, że sprawca śmiertelnego potrącenia wciąż pozostaje na wolności. Na jutro zaplanowano przeprowadzenie sekcji zwłok 60-latka.

O pomoc w ustaleniu sprawcy tragicznego wypadku apelują również świdniccy urzędnicy. – Poszukiwani są świadkowie dzisiejszego śmiertelnego potrącenia przy ul. Wodnej. Jeśli masz jakiekolwiek informacje na ten temat, prosimy o kontakt z Policją tel. 47 87 552 00, 47 87 552 19 lub 112 – przekazano za pośrednictwem mediów społecznościowych Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułTina i Diuna. Piękne kotki szukają domu na stałe
Następny artykułLana przeżyła wypadek, ale ma pogruchotaną łapę. Pilna zbiórka na operację! [Aktualizacja]