Strona główna 0_Slider Znajdź idealnego pupila do adopcji! Świdnickie schronisko z wyszukiwarką czworonogów czekających na...

Znajdź idealnego pupila do adopcji! Świdnickie schronisko z wyszukiwarką czworonogów czekających na nowy dom

0

Do 2026 roku Fundacja Mam Pomysł będzie prowadzić świdnickie schronisko dla bezdomnych zwierząt przy ulicy Pogodnej. Pod koniec ubiegłego roku rozstrzygnięto konkurs na realizację tego zadania. Fundacja stworzyła niedawno nową stronę internetową placówki, za pośrednictwem której można wyszukać idealnego pupila do adopcji. W tym roku rozpoczną się też przygotowania do rozbudowy schroniska.

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Świdnicy zostało wybudowane w roku 2016. Sama placówka rozpoczęła pracę 1 stycznia 2017 roku. Nowoczesny i przystosowany dla najnowszych standardów obiekt posiada m.in. ogrzewane boksy dla psów, przestronne pomieszczenie dla kotów, miejsce pracy dla lekarza weterynarii, gdzie badane są zwierzęta, oraz pomieszczenia biurowo-administracyjne. W ciągu dotychczasowych pięciu lat na Pogodną trafiło 2650 zwierząt. 1587 zostało adoptowanych, 624 wróciły do swoich właścicieli, a 300 nie udało się uratować. Pracownicy schroniska pomogli także 450 dzikim zwierzętom i skierowali do sterylizacji 1025 kotów i psów.

Prowadzeniem placówki od początku zajmuje się Fundacja Mam Pomysł, której niedawno ponownie powierzono to zadanie. Fundacja będzie operatorem schroniska w latach 2022-2026, co roku otrzymując na ten cel 250 tys. złotych – w sumie 1 mln 250 tys. zł. Fundacja pozyskuje też środki z umów zawieranych z gminami na utrzymanie bezdomnych zwierząt, z darowizn, 1% podatku, kiermaszów, czy też bazarków internetowych. Ogromnym wsparciem są wolontariusze, którzy poświęcają swój czas na pomoc przy prowadzeniu schroniska.

W 2022 roku świdnickie schronisko wkroczyło z nową stroną internetową, którą rozbudowano o kilka narzędzi dla osób zainteresowanych adopcją czworonogów oraz wsparciem placówki. – Jako pierwsze schronisko w Polsce otwieramy możliwość wyszukania idealnego zwierzaka do adopcji. Wystarczy chwila wśród zwierzaków do adopcji, określenie możliwości nowego opiekuna i skorzystanie z narzędzia, jakie znajdziemy na stronie www.schroniskoswidnica.pl. Wśród prawie setki ogłoszonych do adopcji psów i kotów trudno się odnaleźć, stąd nowoczesna zakładka adopcyjna pozwalająca w łatwy sposób wyszukać idealnego pupila. Zadaniem poszukującego zwierzęcia do adopcji jest przemyśleć potrzeby domowników, zwierzęcia, a następnie wybrać czworonoga względem charakteru: jego stosunku do ludzi czy innych zwierząt – opisuje Adrianna Kaszuba, prezes zarządu Fundacji Mam Pomysł i kierownik schroniska w Świdnicy.

Strona została również rozbudowana w system płatności online, który w bardzo prosty sposób pozwala przekazać darowiznę na rzecz Fundacji.  Tę wizję zrealizowali twórcy nowej strony internetowej schroniska, Norbert z firmy wrapnet.pl oraz Paweł z firmy upbrand.pl, którzy inspirując sztab ludzi stworzyli unikatowe narzędzie i szansę na szczęśliwe adopcje zwierząt ze świdnickiego schroniska – dodaje Kaszuba. – Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy przekazuje rocznie do adopcji ponad 300 zwierząt. Szczęśliwe zakończenia są możliwe dzięki naszej wizji świadomej adopcji. Nasz zespół wnikliwie obserwuje zwierzęta, pracownicy tworzą szczegółowe opisy i prowadzą wielogodzinne rozmowy z nowymi rodzinami. Nowa strona to możliwość nowych adopcji, które w obliczu zimy dla bezdomnych psów są szczególnie potrzebne, ale i szansa na odnalezienie pupila zagubionego po hucznym Sylwestrze – wskazuje kierownik placówki.

2022 roku stać będzie również pod znakiem przygotowań do rozbudowy schroniska dla bezdomnych zwierząt. W tegorocznym budżecie miasta zarezerwowano kwotę 150 tys. złotych na przygotowanie projektu budowy budynku kwarantanny i izolatki dla psów. – Ze względu na niewystarczającą liczbę pomieszczeń na terenie schroniska dla zwierząt przeznaczonych na kwarantannę i izolację psów znajdujących się w okresie leczenia konieczna jest budowa budynku o takim przeznaczeniu. W ramach planowanej inwestycji zostanie wykonana dokumentacja projektowa niezbędna do budowy obiektu wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę – opisywano w materiałach sporządzonych przez Urząd Miejski w Świdnicy.

/mn/

Poprzedni artykułMaturzyści drugi rok z rzędu nie zatańczą poloneza na świdnickim Rynku
Następny artykułStrażacy pomogą w tworzeniu ślizgawek. Przed feriami przypominają o zasadach bezpiecznego wypoczynku zimowego