Strona główna 0_Slider Świdnica wczoraj i dziś. Ul. Sikorskiego

Świdnica wczoraj i dziś. Ul. Sikorskiego

0

Miasto żyje, zmienia się, czasem aż nie do poznania! Często jednak wydaje się, jakby czas stanął w miejscu. Zapraszamy do oglądania metamorfozy, jaką przeszła Świdnica. Archiwalne zdjęcia pokazują często nie tylko budynki, ale także ludzi i wydarzenia, jakie udało się uchwycić dawnym fotografom. W tym odcinku ul. Sikorskiego.

W każdy weekend publikujemy nowe zdjęcie, które można przez tydzień oglądać na stronie głównej Swidnica24.pl. Suwak (znajduje się połowie zdjęcia, porusza się w prawo i lewo) pozwoli Państwu przenosić się z przeszłości do współczesności.

Zdjęcie archiwalne pochodzi z portalu Świdnica Moje Miasto.

Fot. i kolekcja: Stanisław Zabielski.
Ulica gen. Władysława Sikorskiego 1 – lata 80.
Dawna willa Hanna wzniesiona w latach 1893-1894 przez Wilhelma Wahrenholza, do drugiej wojny światowej zmieniała kilka razy właścicieli. Po wojnie pełniła głównie funkcje pożytku publicznego. Swoje siedziby miały tu m.in. żłobek i przedszkole przy Zakładach Wytwórczych Aparatury Precyzyjnej; Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych; Gminny Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych; Dolnośląski Związek Hodowców Drobnego Inwentarza oraz kilka innych związków związanych z hodowlą i rolnictwem. W latach 90. działała tu także korporacja taksówkowa, a nieco później, w należącej do kompleksu okazałej altanie ogrodowej, restauracja „Tawerna Viking”, zniszczona podczas pożaru w 2012 roku. Obecnie willa Hanna jest w rękach prywatnych i czeka na kompleksowy remont.

Zdjęcie współczesne Dariusz Nowaczyński
Montaż Tomasz Kownacki

Poprzedni artykułRozpoczynają wojnę o grupę mistrzowską
Następny artykułKopniakiem rozbił szybę, rzucił butelkę na tory. Kilka dni później namierzył go operator monitoringu