Strona główna Kultura Sukces świdniczanki w konkursie gitarowym

Sukces świdniczanki w konkursie gitarowym

0

Uczennica ze Świdnicy znalazła się wśród laureatów VII edycji Ogólnopolskiego Kolędowego Konkursu Gitarowego, zorganizowanego 22 stycznia w Bystrzycy Kłodzkiej. W rywalizacji uczestniczyła młodzież z całego kraju.

Zdjęcie udostępnione za zgodą 24klodzko.pl

Katarzyna Wójcicka, uczennica Społecznej Szkoły Muzycznej II stopnia im Kazimierza Kościukiewicza w Świdnicy zajęła 2 miejsce w kategorii solistów starszych. Utalentowana świdniczanka od 11 lat rozwija swoją pasję do muzyki, a w szczególności do gry na gitarze, kształcąc się przez wiele lat w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Świdnicy pod okiem  Adama Kuceły, a obecnie przygotowuje się do egzaminu dyplomowego w Społecznej Szkole Muzycznej II stopnia w klasie Kazimierza Michalika. Gitara towarzyszy Kasi nie tylko przy okazji konkursów czy występów z repertuarem klasycznym, ale również przy innych okolicznościach jak granie w scholi przy Parafii Świętego Ducha w Świdnicy. Uczestniczy również we wspólnych występach jako członek zespołu muzycznego oraz jest basistką w orkiestrze Szkoły Muzycznej. – Gitara to instrument wszechstronny, umożliwiający mi realizację różnych projektów muzycznych, od prostego akompaniowania, aż po solowe występy koncertowe – podkreśla uczennica.

Już wkrótce Kasia podchodzić będzie do egzaminu dojrzałości, a dalszą drogę kształcenia również wiąże z gitarą klasyczną, chcąc kontynuować naukę na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

/opr. red./

Poprzedni artykułNadanie imienia Szkole Podstawowej nr 105, ustalenie zasad wspierania klubów sportowych. O czym jeszcze na sesji Rady Miejskiej?
Następny artykułDroga przejażdżka. 3 500 zł mandatu za dwa wykroczenia