Strona główna Artykuł sponsorowany Styl loftowy we wnętrzach – czym się charakteryzuje?

Styl loftowy we wnętrzach – czym się charakteryzuje?

0
W SRDK Studio w przestrzeniach postindustrialnych tworzone są nowoczesne osiedla mieszkalne. Wielu z nowych mieszkańców zastanawia się, jak loftową stylistykę części wspólnych budynków przemycić do swoich apartamentów. Też szukasz takich podpowiedzi? Sprawdź poniższe wskazówki.

Historia stylu loftowego
Współczesne lofty, a więc de facto przestronne apartamenty w industrialnym stylu, stanowią jeden z chętniej wybieranych typów nieruchomości. Niewiele mają one jednak wspólnego z pierwszymi loftami. Słowem tym określano przestrzenie mieszkalne powstające w górnych kondygnacjach hal i budynków upadłych zakładów przemysłowych. Zanim pomysł dotarł do Europy i Polski, już w połowie XX wieku zyskał popularność w Stanach Zjednoczonych, które mierzyły się wtedy z problemami gospodarczymi.

Mieszkanie w lofcie były tańsze, ale też… gorzej skomunikowane, słabo ogrzewane i surowe w swojej stylistyce. Potencjał dostrzegli w nich artyści. Zaczęli oni zasiedlać stare zakłady produkcyjne m.in. w Nowym Jorku, ciesząc się z nieograniczonych ścianami jasnych przestrzeni. Z czasem rozwiązanie to stało się niezwykle modne na całym świecie. Obecnie projektowanie loftów dotyczy nie tylko oryginalnych budynków postindustrialnych, ale też budowanych od podstaw osiedli.

Cechy stylu loftowego
Styl industrialny jest jednym z najbardziej charakterystycznych spośród wszystkich stylów aranżacyjnych. Zarówno w zabytkowych, jak i nowych budynkach stosuje się podobne materiały wykończeniowe. Z tą jednak różnicą, że w pierwszym przypadku często są one oryginalne i jedynie wyczyszczone czy odmalowane. O czym mowa? O cegle w klasycznym odcieniu pomarańczowej terakoty, malowanej proszkowo na czarno lub antracytowo stali konstrukcyjnej i betonie polerowanym na posadzkach.

W apartamentach loftowych często stosuje się jeszcze drewno naturalne. Ważne jest jednak, aby wyglądało ono jakby zostało „nadgryzione zębem czasu”. Producenci w swoich ofertach przeważnie mają posadzki z drewna celowo postarzanego. Cechą stylu loftowego są także duże przeszklenia ze szprosami. W ostatnich latach wytwórcy okien, podążając za modą na lofty, coraz częściej oferują dekoracyjne modele z aluminiowymi ramami, w ciemnych wybarwieniach.

Projektowanie loftów w SRDK Studio
SRDK Studio niejako wyspecjalizowało się w projektowaniu kompleksów budynków w przestrzeniach postindustrialnych. Ich realizacje możesz zobaczyć w różnych częściach Wrocławia. Sprawdź, jak poniemieckie budynki poprzemysłowe zyskały nowe życie jako osiedla mieszkalne. Studio architektoniczne SRDK Studio stworzyło nowoczesne osiedla bazujące na dawnym budownictwie.

Są to m.in. takie inwestycje jak Browary Wrocławskie, Centrum Sztuki Piekarnia czy Lofty Platinum stanowiące pierwsze tego typu rozwiązanie w stolicy Dolnego Śląska. W każdym z tych miejsc mieszkańcy zyskali przestronne i dobrze doświetlone wnętrza mieszkań. Budynki z zewnątrz idealnie wpisują się w cechy stylu loftowego, nazywanego też industrialnym. Podobne elementy wykończenia, a więc cegły, stal i beton, pojawiły się również we wnętrzach prywatnych loftów.

Chcesz stworzyć w budynkach postindustrialnych osiedle mieszkaniowe? Projektowanie loftów specjalność SRDK Studio! Sprawdź, co zostało zrobione do tej pory przez studio architektoniczne SRDK Studio.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykuł59-latek kradł prąd
Następny artykułZima nie powstrzymała Waldemara Woźniaka. Kolejne śmieci uprzątnięte [FOTO]