Strona główna 112 59-latek kradł prąd

59-latek kradł prąd

0

Nawet do pięciu lat więzienia grozi 59-letniemu mieszkańcowi powiatu świdnickiego, który próbując zaoszczędzić na rachunkach za prąd nielegalnie podłączył się do instalacji elektrycznej.

Funkcjonariusze Posterunku Policji w Marcinowicach oraz wydziału do walki z przestępczością gospodarczą świdnickiej komendy wspólnie z pracownikami firmy energetycznej przeprowadzili działania mające na celu ujawnienie nielegalnego poboru energii elektrycznej. Realizując własne ustalenia policjanci wraz z pracownikami firmy energetycznej odwiedzili 59-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, gdzie ujawnili nielegalnie przyłącza do instalacji elektrycznej z pominięciem urządzeń pomiarowych. Tym sposobem 59-latek doprowadził prąd do swojego mieszkania – mówi Magdalena Ząbek z KPP Świdnica.

Kradzież prądu, zgodnie z przepisami kodeksu karnego jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Ponadto sprawca będzie musiał uregulować także naliczoną przez dostawcę opłatę za nielegalny pobór, której wysokość wynosi od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Nielegalne przyłącza to również zagrożenie dla bezpieczeństwa osób mieszkających w danym budynku. W wielu przypadkach kradzież prądu wiąże się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej. To z kolei jest częstą przyczyną pożarów bądź porażenia prądem nie tylko osób nielegalnie pobierających energię elektryczną, lecz również osób mieszkających w sąsiedztwie – przypomina Ząbek.

/opr. mn/

Poprzedni artykułJak napisać oświadczenie w przypadku kolizji drogowej?
Następny artykułStyl loftowy we wnętrzach – czym się charakteryzuje?