Strona główna 0_Slider Śmiałkowie w lodowatej wodzie, licytacje w teatrze. 30. Finał WOŚP w Świdnicy...

Śmiałkowie w lodowatej wodzie, licytacje w teatrze. 30. Finał WOŚP w Świdnicy [FOTO/VIDEO]

0

165 wolontariuszy od rana kwestuje na ulicach Świdnicy oraz w miejscowościach gminy Marcinowice podczas jubileuszowego, 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W samo południe w teatrze miejskim ruszyły licytacje, a przed wejściem do Galerii Fotografii stanął strażacki basen, z którego do Orkiestrowego grania zachęcali członkowie grupy Świdnickie Morsy oraz Świdnicka Grupa Biegowa.

Punktualnie o godzinie 12.00 w sali świdnickiego teatru ruszyła wielka licytacja fantów. Aukcje można śledzić za pośrednictwem mediów społecznościowych, a uczestniczyć w nich można telefonicznie pod numerem 74 600 00 00 lub osobiście w sali teatru. Podczas oficjalnej inauguracji do wspólnego grania zachęcała dyrektor Świdnickiego Ośrodka Kultury. – Mamy mnóstwo świetnych rzeczy, które można licytować. Dzisiaj wszyscy wygrywamy! – podkreślała Anna Rudnicka, dziękując wszystkim, którzy przyłączyli się do jubileuszowego, 30. Finału WOŚP.

Nie mogło być inaczej i nie mogło zabraknąć harcerzy, instruktorów, przyjaciół ze świdnickiego Hufca Związku Harcerstwa Polskiego. Cieszymy się, że możemy grać po raz trzydziesty. Otwórzcie Państwo serca i portfele! Grajcie z nami! – zachęcał Mariola Pamuła, komendantka Hufca ZHP im. Szarych Szeregów w Świdnicy. Na scenę zawitał również biskup diecezji wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, ks. Waldemar Pytel, który przekazał do puszki pieniądze zebrane podczas niedzielnego nabożeństwa w Kościele Pokoju.

Aukcje zakończą się przed 20.00. O pełnej godzinie w sali ŚOK odbywać się będą występy lokalnych artystów.

Licytacje odbywają się również na Allegro. Bić się można o mnóstwo orkiestrowych gadżetów, takich jak zegary, koszulki, kubeczki, a także specjalny kafel ceramiczny. Do wylicytowania są piekarnik świdnickiego Electroluxa, poduchy Dekorii, mnóstwo rękodzieła: makramy, fartuszki, rzeźby, obrazy, szklane anioły i wiosiory, książki, vouchery na najróżniejsze usługi, pióro Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka i zaproszenie na półgodzinny lot helikopterem. Licytacje na Allegro potrwają do godziny 19.00 w niedzielę.

Datki cały czas można też wpłacać do e-skarbonki świdnickiego sztabu WOŚP.

W samo południe śmiałkowie mogli też w nietypowy sposób przyłączyć się do zbiórki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z inicjatywy grupy Świdnickie Morsy oraz świdnickiego sztabu WOŚP przed wejściem do Galerii Fotografii stanął strażacki basen, w którym śmiałkowie mogli zakosztować lodowatej kąpieli. Od członków grupy można też było dowiedzieć się więcej o morsowaniu. Wszyscy chętni mogli też skorzystać z rozgrzewki przygotowanej przez Świdnicką Grupę Biegową.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński, mn

Poprzedni artykułWiatr im niestraszny! Moto Orkiestra wystartowała! [FOTO/VIDEO]
Następny artykułLodowa Kraina, ale serca gorące. Galeria Świdnicka Gra z WOŚP [FOTO]