Strona główna Wydarzenia Świdnica Posypał się tynk i blaszany parapet z budynku dawnej szkoły przy Różanej

Posypał się tynk i blaszany parapet z budynku dawnej szkoły przy Różanej

0

O krok od tragedii na ul. Różanej 6. Z niezagospodarowanego od ponad 20 lat budynku dawnej szkoły posypał się tynk i spadł duży fragment blachy wprost na zaparkowany przy ulicy samochód.

Budynek powstał w drugiej połowie XIX wieku i mieściła się tu Katolicka Szkoła Ludowa dla chłopców. Po II wojnie światowej została tu umieszczona Szkoła Podstawowa nr 1 i funkcjonowała do 1997 roku. W tym właśnie roku placówka została przeniesiona do nowej siedziby na osiedlu Zawiszów przy ul. Galla Anonima.

Budynek przy ul. Różanej został sprzedany. Początkowo był wynajmowany m.in. na ciuchlandy, ale od lat stoi niezagospodarowany i w jakim jest stanie, widzi każdy z przechodniów. Właściciel był zaskoczony, że z budynku posypały się różne elementy. – Zrobiliśmy dach i zbiliśmy tynk, tak jak chciał nadzór budowlany – przekonuje w rozmowie ze Swidnica24.pl. Dodaje, że na razie nie ma żadnych planów, bo na rynku nie ma zainteresowania dla tak położonego obiektu. Przyznaje, że potrzebny jest remont elewacji.

Sprawa została zgłoszona do Straży Miejskiej w Świdnicy.

/red./

Poprzedni artykułPolscy podróżnicy i odkrywcy patronami Szkoły Podstawowej nr 105
Następny artykułOszuści wciąż stosują ten sam trick. Kolejne konta wyczyszczone