Strona główna Wydarzenia Żarów Poprawią bezpieczeństwo na ośmiu przejściach dla pieszych

Poprawią bezpieczeństwo na ośmiu przejściach dla pieszych

0

Na terenie Żarowa powstaną bezpieczne przejścia dla pieszych. Kilka dni temu podpisano umowy na realizację inwestycji i niebawem ruszą pierwsze prace.

W ramach zadania przebudowanych zostanie łącznie osiem przejść dla pieszych, w miejscach, gdzie występuje duże natężenie ruchu. Będą to cztery przejścia przy Szkole Podstawowej w Żarowie na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego, 1 Maja i Sikorskiego, dwa przejścia na skrzyżowaniu ul. Armii Krajowej i Sikorskiego, jedno przejście na ul. Mickiewicza oraz jedno przejście na ul. Armii Krajowej za skrzyżowaniem z ul. Piastowską. Inwestycje mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa.

Wszystkie przejścia dla pieszych, które zostaną przebudowane, usytuowane są w miejscach, w których występuje wzmożony ruch samochodowy. Kilka z tych przejść znajdują się również w pobliżu szkół podstawowych na terenie Żarowa. Dlatego złożyliśmy wniosek o dofinansowanie przebudowy tej infrastruktury – mówi burmistrz Żarowa, Leszek Michalak.

Głównym celem zadań, na które podpisaliśmy umowy, jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych i zwiększenie ochrony uczestników ruchu – w tym przypadku pieszych. Inwestycja zakłada wykonanie bezpiecznych przejść dla pieszych, a w ramach prac przejścia będą doświetlone i oznakowane, dobudowane zostaną również chodniki doprowadzające do przejścia – dopowiada zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Realizacja wszystkich inwestycji ma potrać do końca maja. Łączny koszt budowy bezpiecznych przejść dla pieszych to kwota blisko 300 tys. złotych, dofinansowanie w wysokości 280 tys. złotych zostało przyznane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułBędą zmiany na placu Drzymały. W planach rozbiórka obecnego przystanku oraz pawilonów [FOTO]
Następny artykułKoncert wiedeński ze znakomitą obsadą w najbliższą niedzielę w Wałbrzychu [ROZWIĄZANIE KONKURSU]