Strona główna 112 Podczas akcji „Trzeźwy poranek” wpadli dwaj kierowcy pod wpływem alkoholu

Podczas akcji „Trzeźwy poranek” wpadli dwaj kierowcy pod wpływem alkoholu

0

Przez trzy godziny sprawdzili ponad 200 kierowców i w przypadku dwóch alkomat pokazał „promile”. Policjantów i inspektorów drogowych wsparli miejscy urzędnicy.

13 stycznia w godzinach od 6:00 do 9:00 na drogach naszego powiatu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili akcję prewencyjną pn. „Trzeźwy Poranek”. Akcję wsparli funkcjonariusze Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu Terenowy Oddział Kłodzko. Kontrolą objęte zostały drogi, gdzie może dochodzić do niebezpiecznych w skutkach zdarzeń – informuje Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący są trzeźwi i w ciągu zaledwie trzech godzin, skontrolowali 217 kierowców. Niestety nie wszyscy użytkownicy dróg jechali zgodnie z przepisami. W związku z tym, że dwoje kierujących wsiadło za kierownicę pod wpływem alkoholu, policjanci zatrzymali im prawa jazdy. A za swoje nieodpowiedzialne zachowanie na drodze, odpowiedzą teraz przed sądem. Przeprowadzone działania wykazały, że 215 kierujących to odpowiedzialni uczestnicy ruchu drogowego. Postawę „Wzorowych kierowców”   pracownicy Wydziału Polityki Społecznej i Spraw Socjalnych Urzędu Miasta nagradzali wręczając w trakcie kontroli drogowej materiały profilaktyczne oraz gadżety zapachowe do auta, które mają przypominać o bezpiecznej jeździe – dodaje rzeczniczka.

/opr. red./

Poprzedni artykułRozbito grupę przestępczą zajmującą się przemytem ludzi przez granicę z Białorusią. Akcję przeprowadzono również w Świdnicy
Następny artykułZwłoki na podwórzu