Strona główna Wydarzenia Pobiegli przez góry na rzecz niepełnosprawnych. Udało się zebrać około 50 tysięcy złotych!...

Pobiegli przez góry na rzecz niepełnosprawnych. Udało się zebrać około 50 tysięcy złotych! [FOTO]

0

Dwa razy więcej niż zakładano udało się zebrać podczas zbiórki na sprzęt umożliwiający wycieczki górskie dla osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin w ramach projektu „Łączą nas góry”. Do finansowego wsparcia akcji zachęcali Urszula Kujawka i Łukasz Wawrzyniak z grupy biegowej WawrzynTeam, którzy spędzili sylwestra pokonując w górach 120 kilometrów w ciągu 24 godzin.

Fundacja Ładne Historie od 3 lat organizuje wycieczki górskie po Sudetach dla osób z niepełnosprawnościami. W tym roku wzięło w nich udział prawie 70 osób z dysfunkcją ruchu i setki osób zdrowych. Z myślą o zakupie i naprawie specjalistycznych wózków umożliwiających poruszanie się trasami górskimi zorganizowana została wyjątkowa akcja – sylwestrowy bieg „24h Wielka Sowa”. Jej uczestnicy – członkowie grupy biegowej WawrzynTeam, miłośnicy gór i promotorzy aktywnego spędzania czasu, a także wolontariusze i ambasadorzy projektu „Łączą nas góry” – przez 24 godziny bez przerwy biegiem pokonywali trasę Przełęcz Jugowska – Kozie Siodło – Wielka Sowa – Kozie Siodło – Przełęcz Jugowska. W sumie Łukasz Wawrzyniak i Urszula Kujawka przebiegli 13 pętli, pokonując dystans 120 kilometrów.

Z ogromną radością, wdzięcznością nie do opisania i na podstawie szacunkowych wyliczeń możemy poinformować Was, że dzięki zbiórce online, licytacjom na stronie wydarzenia, licznym wpłatom bezpośrednio na konto Fundacji oraz datkom wrzuconym do puszek, udało nam się zebrać około 50 tysięcy złotych! To dwa razy tyle ile zakładaliśmy! Dziękujemy za tak wspaniały początek roku! Dzięki Waszemu wsparciu będziemy mogli zakupić nowe wózki, naprawić te, które już mamy i latem ponownie wyruszyć na górskie szlaki z osobami z niepełnosprawnościami oraz ich rodzinami i bliskimi! – przekazali przedstawiciele projektu „Łączą nas góry”

/opr. mn/

fot. Joanna Siwiec, Bartek Barczyk/Łączą nas góry

Poprzedni artykułMężczyzna potrącony przez pociąg na Kraszowicach. Poszkodowany trafił do szpitala
Następny artykułŚlubne torty: wykwintna rozkosz