Strona główna 0_Slider Niewielki pożar z tragicznym finałem. Nie żyje lokatorka

Niewielki pożar z tragicznym finałem. Nie żyje lokatorka

0

Kolejny tragiczny finał pożaru w Świdnicy. Dzisiaj w nocy zmarła mieszkanka jednego z budynków przy ul. Głowackiego.

Dzisiaj o godz. 2.45 strażacy otrzymali zgłoszenie o wyczuwalnym na klatce schodowej zapachu dymu. – Zawiadamiał jeden z mieszkańców, ale nie było widać żadnych oznak pożaru. Strażacy wyważyli drzwi i okazało się, że faktycznie tli się część wyposażenia przedpokoju. W tym miejscu została znaleziona kobieta, już nie żyła – mówi mł. brygadier Łukasz Grzelak z PSP w Świdnicy.

Jak dodaje zastępca komendanta KP PSP, sytuacja była nietypowa. – Pożar był bardzo mały, objął tylko część przedpokoju. W tej chwili trudno powiedzieć, co się tam wydarzyło – dodaje Łukasz Grzelak.

– Zwłoki 73-latki były poddane sile ognia – mówi prokurator rejonowy Marek Rusin. Na miejscu zostały zabezpieczone ślady, a dzisiaj zostanie przeprowadzona sekcja zwłok. Prokuratura wszczęła śledztwo w spawie pożaru i zgonu. Przyczyny będzie ustalał powołany do śledztwa biegły.

To już drugi w ostatnich dniach pożar w Świdnicy z tragicznym finałem. 15 stycznia zginął mężczyzna, który wynajmował pokój w hotelu przy ul. Wokulskiego.

/red./

Poprzedni artykułObrazy artystki Wandy Hüpner przekazane dla WOŚP. Można je kupić już teraz!
Następny artykułBlisko 20 tysięcy nowych zakażeń w kraju. Raport ministra zdrowia