Strona główna Artykuł sponsorowany Nadaj drugie życie swoim zużytym fotelom

Nadaj drugie życie swoim zużytym fotelom

0

Nie jest tajemnicą to, że fotele stanowią nieodłączne wyposażenie każdego salonu czy pokoju dziennego, przeznaczonego na odwiedziny gości. Są one meblami niezwykle wartościowymi, które w dalszym ciągu nie są odpowiednio doceniane. To właśnie dzięki nim możemy wygodnie wypocząć po ciężkim dniu w pracy czy w szkole, relaksując się z kubkiem ulubionej herbaty przed telewizorem. Niemniej jednak, wartość foteli drastycznie zmalała i choć w dalszym ciągu, są one jednym z podstawowych mebli do salonu czy pokoju dziennego, to znacznie mniej uwagi poświęca się ich pielęgnacji.

Obecnie większość z nas wychodzi z założenia, że najprościej będzie pozbyć się starych i zabrudzonych mebli lub po prostu wynieść je na strych lub do garażu. Nie da się ukryć, że tapicerowane fotele są niezwykle podatne na zabrudzenia, jednak zamiast od razu pozbywać się lekko wysłużonego mebla i narażać na wydatki, związane z zakupem nowego, warto poświęcić odrobinę czasu i nadać im drugie życie. Bardzo łatwo można to zrobić za pomocą specjalnych pokrowców na fotele. Dlaczego więc warto ubierać swoje meble?

Oszczędź sobie wydatków i nadal swojemu fotelowi drugie życie
Jak można przeczytać na stronie: https://ubieramy-meble.pl/pl/c/Pokrowiec-na-fotel-FINKE/94, nadanie meblom drugiego życia wcale nie musi być ogromnym wydatkiem, a z pewnością będzie nas to kosztowało o wiele mniej, niż zakup nowego fotela. Nie jest tajemnicą to, że tapicerowane meble w domach, gdzie są małe dzieci lub zwierzęta narażone są na wiele zabrudzeń, zaplamień, a nawet uszkodzeń mechanicznych. Często nawet iż był to nasz ulubiony fotel, decydujemy się go odłożyć na strych lub do garażu, gdyż ta jedna, uporczywa plama nie daje się usunąć, a to z kolei całkowicie niszczy estetyczne walory fotela. Okazuje się, że taka szybka rezygnacja z ulubionego siedziska, jest całkowicie pochopną decyzją. O wiele lepiej będzie, jeśli zamiast pozbywania się lekko sfatygowanego fotela, damy mu szanse na kolejne kilka lat spędzone w naszym salonie i w prosty i szybki sposób odmienimy jego wygląd. W tym celu warto rozejrzeć się za odpowiednimi pokrowcami na fotele, które w zaledwie kilka minut ukryją uporczywe plamy, a nawet rozdarcia w tapicerce. Co więcej, pokrowce na fotele z pewnością są znacznie tańszym rozwiązaniem, niż zakup całkowicie nowego mebla ze sklepu. 

Dlaczego warto na nowo ubrać swój fotel?
Z pewnością wiele osób zastanawia się, dlaczego o wiele lepszym rozwiązaniem jest ponowne ubranie swoich mebli i danie im szansy na drugie życie. Okazuje się, że jest to najtańszy, a jednocześnie najprostszy sposób, dzięki któremu można odmienić nie tylko wysłużony fotel, ale również wprowadzić kilka zmian do wnętrza. Dlaczego? Otóż pokrowce na fotele to nie tylko i wyłącznie prosty kawałek materiału, którego zadaniem jest ukrycie plamy czy dziur w tapicerce fotela. Pokrowce na fotele to przede wszystkim ogromne możliwości wyboru wzorów, a także i kolorów, tak by nie tylko wpasowały się one do już istniejącej aranżacji, ale również odmieniły nawet szare i nudne wnętrza, bez konieczności wprowadzania drastycznych i kosztownych zmian. Tego typu „ubrania” dla foteli mogą również być zdobione frędzlami, wysadzane niewielkimi cekinami czy posiadać geometryczne lub kubistyczne wzory. Dzięki temu z łatwością będzie można dopasować taki pokrowiec, który nie tylko będzie pasował do stylu panującego we wnętrzu, ale również wpasuje się w preferencje i gusta użytkowników. Pokrowce na krzesła zwykle dostępne są również w wielu różnych rozmiarach, więc z pewnością nie będzie żadnego problemu z tym, by dopasować je odpowiednio do parametrów i wymiarów mebla. Warto również wspomnieć o tym, że samodzielnie można dobrać materiał i jego fakturę na wykonanie pokrowca na fotel. Często wprowadzenie do wnętrza dodatku, który wykonany jest z nieco innego materiału, może w ogromnym stopniu odmienić całą aranżację i nadać jej nieco dynamizmu czy także świeżości. Jak łatwo można więc wywnioskować „ubieranie” mebli, ma ogromne korzyści nie tylko dla portfela, ale również dla całego wnętrza.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułJechał autem pomimo braku prawa jazdy. Wpadł dwa razy w ciągu jednego dnia
Następny artykułZa miesiąc ruszają zapisy do świdnickich przedszkoli, „zerówek” i podstawówek