Strona główna Temat dnia Na ludowo i z zespołem Pectus. Wspólne kolędowanie podczas spotkania noworocznego gminy...

Na ludowo i z zespołem Pectus. Wspólne kolędowanie podczas spotkania noworocznego gminy Świdnica [FOTO]

0

Samorządowcy, współpracownicy oraz duchowni na zaproszenie wójt gminy Świdnica Teresy Mazurek wzięli udział w spotkaniu świąteczno-noworocznym, które zorganizowano w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. Podczas wydarzenia nie zabrakło podziękowań za dotychczasową współpracę, życzeń pomyślności w nowym roku, a także wspólnego kolędowania.

Przez kilkanaście lat przy wigilijnym stole w Urzędzie Gminy Świdnica spotykali się parlamentarzyści, samorządowcy, duchowieństwo, przedstawiciele urzędów, radni, sołtysi, członkowie kół gospodyń wiejskich, organizacji pozarządowych, prezesi spółek, dyrektorzy i kierownicy firm, z którymi na co dzień współpracuje samorząd gminy Świdnica. Z uwagi na pandemię koronawirusa, ostatnio wigilijne spotkanie nie mogło się odbyć. Z radością przyjęto więc możliwość powrócenia do tradycji wspólnego kolędowania.

Noworoczne spotkanie w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy zgromadziło gości z trzech powiatów: świdnickiego, wałbrzyskiego i wrocławskiego, a także mieszkańców gminy, reprezentujących liczne organizacje społeczne prężnie działające w swoich miejscowościach. Wyjątkowy koncert kolęd zaprezentował zespół Pectus, a piękne bożonarodzeniowe tradycje śpiewem i tańcem zaprezentowały dwa gminne zespoły. Artyści działający w zespołach „Ale Babki” i „Mokrzeszów” w programie przygotowanym pod kierunkiem Marii i Wojciech Skiślewicz oraz Zdzisława Christa udowodnili, że wspólne kolędowanie ma nie tylko wymiar religijny, ale ma moc budowania wspólnoty i wielopokoleniowych więzi.

Jest to namiastka tego, co chcielibyśmy zaoferować, czyli normalną, gminną wigilię przy wigilijnym stole. Zdecydowaliśmy się na takie spotkanie, ponieważ czas Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku jest czasem spotkań ludzi, wymiany myśli, serdeczności, miłości, nadziei i dobroci – mówiła wójt Teresa Mazurek. – Kolejny rok za nami. Rok bardzo trudny i pełen wyzwań, ale dobra praca, współpraca i zrozumienie spowodowały, że udało się zrealizować wiele zadań, które przyczyniły się do rozwoju naszej gminy. Chcemy za tą współpracę podziękować – podkreślała Mazurek.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykuł70 nowych zakażeń koronawirusem w powiecie świdnickim
Następny artykułPiłeś? Nie wsiadaj nawet na rower! Słone mandaty również dla nietrzeźwych cyklistów