Strona główna 112 Kradli prąd, mogą trafić do więzienia

Kradli prąd, mogą trafić do więzienia

0

Pod koniec minionego tygodnia funkcjonariusze Wydziału Prewencji świdnickiej policji ujawnili nielegalny pobór prądu w czterech mieszkaniach w Świdnicy.

O fakcie kradzieży energii powiadomiono dostawcę, którego pracownicy po przybyciu na miejsce potwierdzili fakt kradzieży. Właściciele czterech mieszań tj.  3 kobiety w wieku 23, 47 i 67 lat oraz mężczyzna w wieku 30 lat będą musi się teraz liczyć z dotkliwymi sankcjami. Za kradzież prądu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto sprawcy będą musieli uregulować naliczoną przez dostawcę energii elektrycznej opłatę za nielegalny pobór, której wysokość wynosi od kilku do kilkunastu tysięcy złotych – informuje Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

Policja przypomina, że prowizoryczne instalacje mogą doprowadzić do powstania pożaru lub porażenia. Takie „lewe” podłączenia to również zagrożenie dla bezpieczeństwa osób mieszkających w całym budynku. W wielu przypadkach kradzież prądu wiąże się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej. To z kolei jest częstą przyczyną pożarów bądź porażenia prądem nie tylko osób nielegalnie pobierających energię elektryczną, lecz również osób mieszkających w sąsiedztwie.

/Źródło i zdjęcia KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułZ wiceliderem znów na styku
Następny artykułSzare Wilczki powołane do dolnośląskiej kadry