Strona główna 112 Jechał za szybko, bez prawa jazdy i po pijaku. 47-latek odpowie za...

Jechał za szybko, bez prawa jazdy i po pijaku. 47-latek odpowie za swoje czyny przed sądem

0

Kara do dwóch lat pozbawienia wolności grozi 47-latkowi, który wsiadł za kierownicę mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna odpowie za szereg innych wykroczeń drogowych, których się dopuścił.

We wtorek 11 stycznia, około godziny 19.00 na terenie gminy Świdnica funkcjonariusze wydziału ruchy drogowego świdnickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki VW Transporter. Przyczyną kontroli była prędkość z jaką poruszał się pojazd. Na obowiązującej „pięćdziesiątce” mężczyzna kierujący pojazdem VW jechał z prędkością 92 km/h – relacjonuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Interwencja policjantów nie zakończyła się na wystawieniu mandatu. – Podczas rozmowy funkcjonariusze wyczuli od 47-letniego kierującego woń alkoholu. To, że mieszkaniec powiatu świdnickiego był nietrzeźwy potwierdziło badanie stanu trzeźwości, które wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dalej wcale nie było lepiej. Policyjne bazy danych potwierdziły, że mężczyzna nie posiada uprawień do kierowania, a sprawdzenie pojazdu w policyjnych systemach pogrążyło całkowicie i tak trudną sytuację 47-latka. Okazało się, że pojazd, którym się poruszał nie miał ważnych badań technicznych, a także nie miał wymaganego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej dla posiadaczy pojazdów mechanicznych, które jest ubezpieczeniem obowiązkowym. Informacja ta zostanie przekazana do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, za co grozi wysoka kara pieniężna – wylicza Ząbek.

Nieodpowiedzialny kierowca za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułBudynki wyremontowane, teraz pora na samą ulicę. Przechodnia czeka na przebudowę [FOTO]
Następny artykułW mieście stanie wielki napis „I ♥ Świdnica”?