Strona główna Artykuł sponsorowany Jakie zasłony do stylu skandynawskiego?

Jakie zasłony do stylu skandynawskiego?

0
Skandynawski styl dekorowania wnętrz nie wychodzi z mody. Chociaż charakteryzuje go minimalizm i duża ilość światła we wnętrzach, to jednak wiele osób nie rezygnuje całkowicie z ozdobnej oprawy okiennej, lecz dobiera ją starannie i z dbałością o detale. Dlaczego warto zawiesić zasłony nawet w skandynawskim salonie czy sypialni? Jakie zasłony wybrać?

Czym charakteryzuje się styl skandynawski?
Aby dobrać zasłony do mieszkania w stylu skandynawskim, musimy zastanowić się, czym charakteryzuje się ten styl wnętrzarski. Skandynawskie wnętrza są przestronne, jasne, przepełnione światłem. Dominują w nich otwarte pomieszczenia i naturalne surowce oraz kolorystyka. W skandynawskim domu króluje naturalne drewno i równie naturalne tekstylia. Paleta barw bazuje na odcieniach ziemi, w tym przede wszystkim na złamanej bieli, szarościach i beżach. Niekiedy pojawiają się także silniejsze akcenty, na przykład kolor musztardowy czy połączenie bieli oraz czerni.

Dlaczego nie warto rezygnować z zasłon?
Minimalizm stylu skandynawskiego dla wielu osób równoznaczny jest z rezygnacją z większości dekoracji, w tym również z ozdobnej oprawy okiennej. Wymaga tego nie tylko prostota tego stylu, ale również chęć wpuszczenia do wnętrz maksymalnej ilości naturalnego światła. Nie warto jednak rezygnować zarówno z firan, jak i z zasłon, które pełnią w mieszkaniu znacznie więcej funkcji niż tylko tą dekoracyjną. Dzięki nim możemy osłonić się przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów, a także chronić swoje meble, podłogi czy dywany przed blaknięciem na skutek promieniowania słonecznego. Zamiast rezygnować z zasłon, lepiej po prostu dobrać je odpowiednio do stylu wnętrza.

Zasłony do stylu skandynawskiego – jakie wybrać?
W salonie czy sypialni w stylu skandynawskim najlepiej będzie zawiesić eleganckie zasłony jednokolorowe. Istotny będzie dobór materiału, który powinien być naturalny. Dobrze sprawdzi się bawełna oraz len, który dzięki luźniejszej strukturze włókien dobrze przepuszcza światło. Kolor zasłon najłatwiej będzie dobrać do koloru ścian i tekstyliów, takich jak obicia mebli czy dywany. W stylu skandynawskim z pewnością dobrze zaprezentują się zasłony w każdym odcieniu szarości, ale niekiedy świetnym wyborem mogą okazać się także inne odcienie pastelowe, na przykład jasny żółty, błękitny czy miętowy.

Najciekawszy wybór zasłon znajdziesz w sklepach internetowych, gdzie dostępnych jest wiele jednolitych tkanin z naturalnych włókien. Ich grubość warto dostosować do swoich potrzeb – gęstsze zasłony lepiej sprawdzą się wtedy, kiedy musisz zapewnić sobie większą prywatność.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułPotrącenie rowerzysty na Wałbrzyskiej. Poszkodowany 36-latek trafił do szpitala
Następny artykułInterwencja śmigłowca LPR w Dobromierzu. Ratownikom nie udało się uratować 73-latki