Strona główna 0_Slider Jaka była przyczyna tragicznego pożaru? Prokuratura wszczęła śledztwo

Jaka była przyczyna tragicznego pożaru? Prokuratura wszczęła śledztwo

0

Powołany przez prokuraturę biegły ma ustalić, jak doszło do tragicznego pożaru w hotelu przy ul. Wokulskiego w Świdnicy. W jednym z pokoi zginął 69-letni mężczyzna.

fot. mł. bryg. Łukasz Grzelak/KP PSP Świdnica

O kłębach dymu wydobywających się z pomieszczenia na parterze hotelu służby zostały powiadomione 15 stycznia ok. 13.40. – Po przyjeździe na miejsce okazało się, że pożar jest już bardzo rozwinięty, a doszło do niego w pokoju hotelowym na parterze. Były w nim dwie osoby, jedna niestety zginęła, druga zdążyła się ewakuować. Pożar doszczętnie zniszczył pokój – mówi mł. bryg. Łukasz Grzelak, zastępca komendanta PSP w Świdnicy.

– Dzisiaj zostanie przeprowadzona sekcja zwłok zmarłego – informuje prokurator rejonowy w Świdnicy Marek Rusin i dodaje: – Pokój, w którym doszło do pożaru zajmowały dwie osoby bezdomne, które utrzymywały się z dorywczych prac. Obaj mężczyźni nadużywali alkoholu.

Współlokator zmarłego został zatrzymany ze względu na stan nietrzeźwości. – Co doprowadziło do pożaru, będzie ustalał powołany przez prokuratora biegły z zakresu pożarnictwa – mówi Marek Rusin. W opinii znajdzie się również ocena zabezpieczeń przeciwpożarowych w hotelu.

/asz/

Poprzedni artykułWarunki na drogach niekorzystne. Kolizje na Esperantystów i Bolesława Chrobrego
Następny artykułNajnowsze dane resortu zdrowia o zakażeniach w kraju, województwie i powiecie świdnickim