Strona główna Artykuł sponsorowany Jak urządzić sypialnie zgodnie z trendami na 2022 rok?

Jak urządzić sypialnie zgodnie z trendami na 2022 rok?

0

Urządzić sypialnię nie jest trudno. Jednak urządzić ją dobrze, w taki sposób, żeby nie tylko uzyskać estetyczną przestrzeń, ale również dobrze się w niej czuć i skutecznie odpoczywać jest już znacznie trudniej. Jak zgodnie z trendami urządzić sypialnię w 2022 roku i o czym trzeba pamiętać przy urządzaniu sypialni?

Najważniejsze trendy wnętrzarskie w 2022 roku
Trendy wnętrzarskie zmieniają się co roku. Jednak da się obserwować pewne dość trwałe tendencje. Tak na przykład od kilku lat trwa już bardzo wyraźny zwrot w stronę minimalizmu – zarówno w architekturze, jak i w projektowaniu wnętrz. Minimalizm jest stylem dążącym do jak największego uproszczenia wystroju wnętrza, przy jednoczesnym zachowaniu jak największej funkcjonalności i walorów estetycznych. Wykorzystuje się w nim bardzo proste formy, jednolite kolorystycznie ściany, proste, ale bardzo solidne, wysokiej jakości meble. Przez lata ucieleśnieniem takiego podejścia był styl skandynawski. Wydaje się jednak, że obecnie zaczyna się od niego odchodzić. Choć nie do końca. Ciekawą propozycją, która pojawiła się w ostatnim czasie, jest styl japandi, będący ciekawym połączeniem estetyki skandynawskiej i japońskiej. Z estetyki skandynawskiej przejął on przede wszystkim prostotę. Japońskim wpływem jest jeszcze większe dążenie do funkcjonalności i znaczne ocieplenie wnętrz. Styl ten powinien zainteresować wszystkich tych, dla których skandynawskie trendy w urządzaniu wnętrz wydają się zbyt zimne i nieprzyjazne. Zupełnym jego przeciwieństwem jest inny trend, który również dało się ostatnio zaobserwować. Jest to powtórne zainteresowanie krzykliwą stylistyką retro w stylu lat osiemdziesiątych. We wnętrzach urządzonych w tym stylu nie brak elementów wykonanych z tworzyw sztucznych i mocno kontrastujących ze sobą kolorów. Drewniane meble do salonu to domena raczej podejścia minimalistycznego. W stylu retro sprawdzi się raczej stal, szkło i tworzywa sztuczne.

Jakie kolory będą modne w tym roku?
W urządzaniu sypialni modne kolory będą zależeć oczywiście od wybranego przez nas stylu, w jakim zdecydujemy się urządzić tę przestrzeń. Sypialnie urządzone w stylu japandi najlepiej sprawdza się w zgaszonej bieli albo nawet jasnych beżach i brązach – wszystkie bardzo jasne barwy, które kojarzą się z naturalnością. Dobrym pomysłem mogą okazać się jasne i ciepłe odcienie szarości. Zdecydowanie kolory takie sprzyjają odpoczynkowi, dlatego jak najbardziej polecane są do sypialni. Jeżeli natomiast zdecydujemy się urządzić sypialnię w stylu retro, to kolory wybierać można zdecydowanie bardziej odważnie. Warto jednak pamiętać, by z tym nie przesadzić. Sypialnie powinna jednak być miejscem pozwalającym się wyciszyć.

Drewniane meble do sypialni – czy to dobry pomysł?
Zdecydowanie meble z drewna to dobry pomysł do sypialni urządzonych minimalistycznie. Znane wszystkim drewniane meble skandynawskie nie są już tak popularne. W tym roku popularne będą również meble proste, ale o bardziej zaokrąglonych kształtach. Ważne jest zachowanie lekkości i elegancji wystroju. Szczególnie dobrze sprawdzą się nowoczesne meble z giętego drewna. W tym kontekście warto również wspomnieć o stylu kawaii, który również zyskuje coraz większą popularność. Sypialnie urządzone w ten sposób cechują się dość dużą ozdobnością, nawiązaniami do tradycji i zastosowaniem pastelowych kolorów.

Modne akcesoria do wnętrz – co wybrać?
Tak sam, jak w przypadku wszystkich innych elementów wyposażenia sypialni, akcesoria powinny być dostosowane do dominującego stylu w pomieszczeniu. W sypaniach retro jako ozdoba może sprawdzić się kolorowa, fantazyjna rzeźba, albo futurystyczna lampa. W sypialniach urządzonych raczej minimalistycznie poleca się pozostać przy niewielkiej liczbie dodatkowych akcesoriów.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułW sprawach wody i ścieków tylko zdalnie
Następny artykułPrawie 5,5 tysiąca mieszkańców powiatu na kwarantannie. Raport ministerstwa zdrowia