Strona główna 0_Slider Jak doszło do śmierci mężczyzny znalezionego na podwórku przy Wrocławskiej? Sprawą zajęli...

Jak doszło do śmierci mężczyzny znalezionego na podwórku przy Wrocławskiej? Sprawą zajęli się śledczy

0

Prokuratura Rejonowa w Świdnicy zapowiada wszczęcie śledztwa w sprawie śmierci 51-letniego mężczyzny, którego ciało odnaleziono w piątek na podwórzu kamienicy przy ulicy Wrocławskiej. Według wstępnych ustaleń, do śmierci mężczyzny najprawdopodobniej nie przyczyniły się osoby trzecie.

Informacja o mężczyźnie odnalezionym na podwórzu przy ulicy Wrocławskiej w Świdnicy, który nie dawał znaków życia, wpłynęła do służb ratunkowych o godzinie 9.57. Na miejsce skierowano policję, zespół pogotowia ratunkowego, a także – z uwagi na możliwy dłuższy czas dojazdu ratowników medycznych – dwa zastępy straży pożarnej. Ratownicy potwierdzili, że odnaleziony mężczyzna już nie żył.

Wyjaśnianiem okoliczności śmierci 51-latki zajęli się świdniccy śledczy, którzy już w piątek prowadzili przy Wrocławskiej wstępne czynności. – Zostały przeprowadzone oględziny miejsca ujawnienia zwłok oraz klatki schodowej. Zwłoki zostały zabezpieczone do prosektorium i zostanie przeprowadzona sekcja zwłok. Wstępne czynności wykonane na miejscu zdarzenia nie wskazują na udział osób trzecich – mówi prokurator rejonowy Marek Rusin.

W sprawie zostanie wszczęte śledztwo i będziemy wyjaśniać, w jakich okolicznościach ten mężczyzna zginął. Nasze postępowanie prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. Nie wykluczamy, że mężczyzna mógł wypaść z okna – dodaje Rusin.

/mn/

Poprzedni artykułAbsolutne święto sportu, ćwierć tysiąca zawodników na parkiecie
Następny artykuł9 milionów na lek dla Amelki coraz bliżej. W sobotę zbiórka w Świdnicy, ale to nie koniec!