Strona główna Wydarzenia Marcinowice Gmina Marcinowice w liczbach. Ile urodzeń? Ilu zmarłych?

Gmina Marcinowice w liczbach. Ile urodzeń? Ilu zmarłych?

0

Ile osób zamieszkuje gminę Marcinowice? Ile dzieci urodziło się w roku 2021 i które imiona były najczęściej wybierane? Urząd Gminy przedstawił garść statystyk z minionego roku.

W 2021 roku w Gminie Marcinowice urodziło się 52 dzieci – 18 dziewczynek i 34 chłopców (w roku ubiegłym było to 58 dzieci). Najwięcej dzieci urodziło się w Marcinowicach – 11, Zebrzydów – 7, Biała – 6 i Szczepanów – 5. W Wirach na świat przyszło czworo dzieci, w Śmiałowicach troje, w Mysłakowie, Tąpadłach, Wirkach, Tworzyjanowie i Chwałkowie po dwoje, a w Sadach, Kątkach, Strzelcach i Goli Świdnickiej po jednym maluszku – wyliczają urzędnicy z Marcinowic.

Najpopularniejsze imiona wybierane dla dziewczynek to: Natalia, Emilia, Iga, Liwia, Zuzanna, Lena i Maja.

Chłopcom najczęściej wybierano imiona: Antoni, Stanisław, Adam, Aleksander, Filip, Nikodem i Maciej.

Na koniec 2021 roku gmina Marcinowice liczyła 6314 osób, w tym 3190 kobiet i 3124 mężczyzn. W ubiegłym roku zmarło 75 osób (w roku ubiegłym – 90).

Na pobyt stały zameldowało się 182 obywateli Polski, z czego najwięcej w miejscowościach: Marcinowice, Śmiałowice, Szczepanów, Mysłaków, Tąpadła, Wiry i Biała.

/UG Marcinowice, opr. mn/

Poprzedni artykułPonad 450 pijanych kierowców, blisko 2000 kolizji i wypadków na drogach powiatu. Świdnicka policja podsumowała 2021 rok
Następny artykułPociągi pasażerskie w marcu mają wyruszyć na trasę do Sobótki i Wrocławia. PKP PLK odlicza tygodnie do zakończenia rewitalizacji