Strona główna Artykuł sponsorowany Dlaczego warto zdecydować się na przydomową oczyszczalnię ścieków?

Dlaczego warto zdecydować się na przydomową oczyszczalnię ścieków?

0

Pomimo że przydomowe oczyszczalnie ścieków nie cieszą się tak dużym zainteresowaniem jak betonowe szamba, to ich popularność wzrasta z roku na rok. Trudno się temu dziwić! Są one bardziej ekologiczne i umożliwiają praktycznie bezobsługowe pozbycie się nieczystości. Czym tak naprawdę są i dlaczego warto je stosować? Dowiesz się tego, czytając poniższy artykuł.

Czym są przydomowe oczyszczalnie ścieków?
Przydomowa oczyszczalnia ścieków to w przeciwieństwie do szamba nie tylko rodzaj zbiornika, który przechowuje nieczystości, ale przede wszystkim pozwala usunąć z nich wszelkie szkodliwe substancje. Woda, jaka pozostaje po procesie oczyszczenia, może być w zależności od potrzeb wykorzystana do podlewania trawinka lub odprowadzona do rowu melioracyjnego.

Oczyszczanie odbywa się dwuetapowo. Po odprowadzeniu ścieków do zbiornika poddawane są one flotacji i sedymentacji. Ogromne znaczenie w całym procesie mają jednak bakterie beztlenowe umożliwiające rozkład. Efektem tego zjawiska jest przekształcenie nieczystości w związki rozpuszczalne w wodzie i sole mineralne. Po tym etapie dzielone są one na dwie częsci – szarą wodę oraz klarowne ścieki, które podawane są dalszemu oczyszczeniu

Kolejny etap odbywa się przy udziale bakterii tlenowych. Mają one zneutralizować niebezpieczne związki i pozwolić na osiągnięcie ostatecznego efektu oczyszczenia. To właściciel danej oczyszczalni odpowiedzialny jest za dostarczanie odpowiedniej jakości bakterii. Można je kupić w postaci wygodnych w użytkowaniu kapsułek, które raz na jakiś czas wsypujemy do oczyszczalni. Zarówno bakterie, jak i same oczyszczalnie kupić można w firmie Ekodren specjalizującej się w sprzedaży i montażu profesjonalnych oczyszczalni ścieków charakteryzujących się bardzo wysoką wydajnością.

Jaką przydomową oczyszczalnię ścieków wybrać?
Jeśli chcesz uzyskać dobry efekt i cieszyć się z niezawodnego i praktycznie bezobsługowego urządzenia, to bez wątpienia warto spojrzeć w ofertę wspomnianej wcześniej firmy Ekodren. Nie tylko można tam dostać najlepsze rozwiązania, ale także uzyskać poradę dotyczącą wyboru odpowiedniego urządzenia.

Wybierając przydomową oczyszczalnię ścieków, nie kierujmy się wyłącznie ceną. Pamiętajmy, że jest to jednorazowy zakup, który powinien gwarantować długoletnią niezawodność. Warto więc skupić się na rozwiązaniach droższych, ale dostosowanych do terenu oraz rodzaju gleby na naszej działce. Najpopularniejsze są oczyszczalnie drenażowe, ale wymagają dość specyficznych warunków i nie wszędzie można je zainstalować. Są one więc wypierane przez rozwiązania biologiczne. Charakteryzują się co prawda wyższą ceną, ale nie mają tak dużych wymagań glebowych i można je montować na każdym rodzaju gruntów.

Warto pamiętać, by wybierając miejsce, w którym powstanie nasza oczyszczalnia nie umiejscowić jej zbyt blisko studni czy granicy działki. Przydomowa oczyszczalnia ścieków powinna znajdować się przynajmniej 2 metry od granicy działki, 0,8 metra od kabli energetycznych i 15 metrów od studni wody pitnej. Stosując rozwiązania od Ekodren jesteśmy w stanie kupić urządzenie niewielkich rozmiarów, które nadawać się będzie nawet na mniejsze działki.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułCzekali kilka godzin na udzielenie pomocy w szpitalu. „Dzieci siedziały na korytarzu, w kale i wymiocinach, bez dostępu do bieżącej wody”
Następny artykułAwarię magistrali na Sportowej odczuło wielu świdniczan