Strona główna Artykuł sponsorowany Dlaczego rafting na rzece Soča jest tak popularny?

Dlaczego rafting na rzece Soča jest tak popularny?

0

Rafting na rzece Soča nie bez powodu cieszy się sporą popularnością wśród turystów z całego świata. Niezwykle malownicze krajobrazy zachodniej Słowenii, otaczające skały wapienne, krystalicznie czysta woda to tylko jedne z licznych zalet, które czekają na miłośników wodnego szaleństwa.

Rzeka Soča płynie w zachodniej części Słowenii i uchodzi do Zatoki Weneckiej. Najbardziej urokliwym fragmentem, idealnie nadającym się do uprawiania raftingu jest jej początkowy bieg. Niedaleko źródła w Alpach Julijskich położona jest miejscowość Bovec, z której bez trudu można wyruszyć w niezapomnianą podróż pontonem.

Rafting na rzece Soča – jakie zalety?
W przeciwieństwie do tradycyjnego kajakarstwa, rafting gwarantuje pokaźny zastrzyk adrenaliny dzięki licznym przeszkodom, których pokonywanie sprawia niebywałą frajdę. Wodospady, wąskie przesmyki czy wartki nurt to tylko niektóre z nich.

Kolejną zaletą raftingu jest możliwość kontaktu z naturą i dotarcia do miejsc, które trudno byłoby spenetrować w inny sposób. Niespotykane, lekko zielonkawe wody rzeki Soča oraz wymyślne formy skalne z pewnością okażą się nie lada gratką dla każdego, kto lubi spędzać wolny czas na łonie natury. Warto też wspomnieć, że dzięki udziałowi w spływie możliwe jest poznanie osób i wspólne budowanie ciekawych wspomnień.

Jednak fundamentem zabawy na każdej rzece musi być bezpieczeństwo. Agencja Hydromania gwarantuje je, co poświadczają opinie zadowolonych klientów, ponad 10 lat doświadczenia oraz profesjonalny sprzęt, dostępny dla klientów.

Soča – jak powstał taki krajobraz?
Alpy Julijskie to pasmo górskie na granicy Włoch i Słowenii. Wzniesienia zbudowane są z wapieni, szczególnie podatnych na działanie procesów krasowych. Kontakt wody z tego typu skałami powoduje ich stopniowe rozpuszczanie, co po wielu tysiącach lat spowodowało znaczną zmianę ich pierwotnego kształtu.

W okolicach rzeki Soča można trafić na wiele niezwykle ciekawych form skalnych, takich jak choćby:

  • kaniony
  • jaskinie
  • wywierzyska
  • ostańce skalne.

Z tych powodów rafting na rzece Soča jest tak popularny – niespotykany krajobraz oraz liczne okazje do przeżycia niezapomnianej przygody czynią to miejsce wyjątkowym w tej części Europy.

Rafting na rzece Soča – jak przeżyć przygodę?
Bovec to miejsce, które śmiało można uznać za jedną z najlepszych baz wypadowych na spływy raftingowe na rzece Soča. Sprzyjające położenie sprawia, że przed żądnymi przygód turystami otwierają się duże możliwości – na rzece znajduje się kilka tras, do których dotarcie nie zajmuje z Bovecu dużo czasu.

Agencją, która organizuje rafting na rzece Soča jest Hydromania. Dysponuje profesjonalnym sprzętem, zapewniającym bezpieczeństwo oraz komfort podczas każdego spływu. W ofercie agencji znajduje się również wyposażenie dla najmłodszych.

Hydromania – oferta
W ofercie agencji Hydromania znajdują się cztery trasy, na których w sezonie regularnie odbywają się spływy. Są to odcinki rzeki, różniące się między sobą poziomem trudności, czasem pokonania oraz całkowitym dystansem.

Jedna z tras przeznaczona jest dla dzieci. Charakteryzuje się niskim poziomem trudności, co pozwoli najmłodszym przeżyć piękną przygodę i zaznajomić się nieco z wymaganiami górskiej rzeki. Podczas spływu przewidziane są przystanki oraz chwila na zabawę. Pozostałe odcinki są już nieco trudniejsze oraz dłuższe, jednak z pewnością równie ciekawe.

Każdy z uczestników spływu zostaje wyposażony w specjalistyczny sprzęt. Należą do niego:

  • buty neoprenowe
  • spodnie
  • kurtka
  • kamizelka ratunkowa
  • kask.

W trosce o bezpieczeństwo agencja Hydromania udziela również wskazówek oraz prezentuje animacje, które obrazują właściwy sposób zachowania na rzece. W cenie wliczone jest też ubezpieczenie OC, transport do miejsca docelowego oraz powrót do miejscowości Bovec po zakończeniu spływu.

Teren Słowenii obfituje w ciekawe krajobrazy. Jedną z możliwości poznania go od nieco innej strony jest rafting na rzece Soča. Kontakt z naturą, krystaliczna woda oraz przygody podczas spływu sprawiają, że rok po roku do Bovecu przybywają kolejni miłośnicy wodnej zabawy.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułGdzie są drogowcy? Przydatne numery do służb
Następny artykułW ciągu roku zebrali 12 ton nakrętek