Strona główna 112 Bezpieczny wyjazd na ferie. Policjanci skontrolują autokary

Bezpieczny wyjazd na ferie. Policjanci skontrolują autokary

0

Rozpoczęły się ferie zimowe będące dla dzieci i młodzieży czasem odpoczynku. W tym okresie należy spodziewać się na drogach wzmożonego ruchu samochodowego. Świdniccy policjanci, podobnie jak w latach ubiegłych, służą możliwością skontrolowania stanu technicznego autokarów przed wyjazdem na zimowy wypoczynek.

W związku z okresem ferii zimowych, na drogach możemy spodziewać się zwiększonego ruchu pojazdów, w szczególności autobusów przewożących dzieci oraz młodzież na zimowy wypoczynek. W celu zapewnienia bezpieczeństwa podróżnym dolnośląscy policjanci prowadzić będą wzmożone kontrole pojazdów na trasach wylotowych z miast i głównych ciągach komunikacyjnych województwa – informują funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Jeśli ktokolwiek będzie miał wątpliwości co do stanu technicznego autokaru, którym w podróż wyrusza on bądź jego bliscy, może sprawdzić pojazd, jak i kierowcę – jego stan trzeźwości oraz uprawnienia – w punkcie kontroli lub zgłaszając taką potrzebę w konkretnej jednostce Policji. Kontrole autokarów prowadzone będą przez policjantów we wszystkich powiatach województwa dolnośląskiego – dodają policjanci. Punkt kontrolny uruchomiono również na terenie powiatu świdnickiego – w Świdnicy, przy ulicy Esperantystów, na parkingu stacji benzynowej Orlen. Telefony kontaktowe: 47 875 58 70, 47 875 58 71, 47 875 52 00.

Szczegółowy wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców pojazdów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek znajduje się na stronie Komendy Głównej Policji.

Każdy rodzic wysyłający dziecko na zimowy wypoczynek, czy też organizator takiego wyjazdu, może skorzystać z serwisu „Bezpieczny autobus”. Przy jego pomocy można sprawdzić czy autokar, który będzie przewoził nasze pociechy, jest sprawny i dopuszczony do ruchu oraz czy posiada aktualne ubezpieczenie OC. Do skorzystania z usługi wystarczy numer rejestracyjny pojazdu.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułUciekał lanosem, skończył skuty na chodniku [FOTO]
Następny artykułKonkurs „Świdnickie Recenzje Muzyczne” rozstrzygnięty