Strona główna 0_Slider Zamiast kupować fajerwerki, pomóż zwierzętom

Zamiast kupować fajerwerki, pomóż zwierzętom

0

„Dla Was to tylko kilkadziesiąt minut frajdy, dla nich to nawet tygodnie stresu, strachu i smutku.” – przypominają pracownicy świdnickiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przed sylwestrem. Mimo że do powitania nowego roku zostało jeszcze kilkadziesiąt godzin, słychać już wystrzały petard i widać pierwsze fajerwerki. Opiekunowie bezdomnych zwierząt zachęcają, by zrezygnować z hucznych powitań 2022 roku i wspomóc zwierzaki.

W akcji na portalu społecznościowym Fundacja Mam Pomysł, prowadząca świdnickie schronisko, zachęca: „Sylwestrowa noc to dla jednych super okazja do zabawy, dla drugich jest to noc, którą musi przetrwać… Zapraszamy do wpłacenia kwoty, którą zwykle wydajecie na fajerwerki dla potrzebujących ciepła, spokoju podopiecznych FMP Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy.”  Społecznicy dodają: „A jeśli już decydujesz się na huczne obchodzenie Sylwestra, zrób to o północy w tę wyjątkową noc. Nie tydzień wcześniej, czy później. Dziękujemy w imieniu zwierzaków!”

– Huków i wystrzałów boi się większość zwierząt i to nie tylko tych domowych – podkreśla dr Julia Miller, lekarz weterynarii i behawiorystka z UPWr. – Dodatkowo, o ile w przypadku naszych psów czy kotów możemy zadbać o to, by było to dla nich doświadczenie jak najmniej stresujące, o tyle zwierzęta dzikie, tzw. zwierzęta gospodarskie czy te w schroniskach dla zwierząt i ogrodach zoologicznych, są wystawione na olbrzymi stres, którego skutki mogą być nieprzewidywalne. Co roku wiele dzikich zwierząt staje się ofiarami naszych sylwestrowych zabaw – dodaje.

Pieniądze, przeznaczone na fajerwerki, można przekazać schronisku:

Fundacja Mam Pomysł
07 1750 0012 0000 0000 3089 1082

z dopiskiem: „schronisko w Świdnicy”.

Dla przelewów zza granicy:

Kod BIC/SWIFT: PPABPLPKXXX

nr rachunku IBAN: PL 07 1750 0012 0000 0000 3089 1082

PayPal: [email protected]

Poprzedni artykułO triumfie zadecydowała seria rzutów karnych… [FOTO]
Następny artykuł709 zmarłych w kraju, 9 w powiecie świdnickim. Raport ministerstwa zdrowia o pandemii