Strona główna Artykuł sponsorowany Zadbaj o zdrowy uśmiech w nadchodzącym roku

Zadbaj o zdrowy uśmiech w nadchodzącym roku

0
Nowy Rok – nowy ja – to postanowienie, które stawia sobie wiele osób. A może by tak w tym roku pomyśleć o zdrowym i pięknym uśmiechu? Pielęgnację zębów wielu z nas ogranicza do codziennego szczotkowania czy ewentualnie nitkowania. Może jednak czas przeprosić się ze stomatologiem i wybrać się na wizytę. Lepiej to zrobić prędzej niż później. Nowy Rok to dobry moment, by zadbać o swoje zęby! Właściwa pielęgnacja zębów to przede wszystkim szczotkowanie ich minimum dwa razy dziennie. Poleca się również płukanie jamy ustnej specjalistycznymi preparatami, które usuwają resztki pokarmów, a także różnego rodzaju bakterie, które mogłyby prowadzić do próchnicy. Jednak to nie wszystko. Jak jeszcze możesz zadbać o swoje uzębienie, by było ono nie tylko zdrowe, ale również piękne? Poniżej kilka wskazówek.

Aparat ortodontyczny dla piękniejszego uśmiechu
Aparaty na zęby w ostatnich latach stają się coraz bardziej popularne nie tylko wśród celebrytów, ale również zwykłych śmiertelników. Coraz częściej myślimy o wyglądzie swoich zębów. Proste prezentują się znacznie ładniej, ale są też dłużej zdrowe, jeśli odpowiednio się o nie zadba. Wiele osób obawia się aparatu ze względu na ryzyko ekstrakcji zębów, w tym tak zwanych zębów mądrości. Istnieją jednak miejsca, jak klinika stomatologiczna we Wrocławiu, które opracowały swoje metody radzenia sobie z tym problemem. Nie ma już potrzeby usuwania zębów dla piękniejszego uśmiechu!

Uzupełnianie ubytków w uzębieniu
Braki w zębach są nierzadko bardzo poważnym problemem dla wielu osób. W tej chwili istnieje wiele sposobów, dzięki którym stomatolodzy mogą przywrócić pacjentowi piękny i zdrowy uśmiech. Jednym z nich jest protetyka, która opiera się na stworzeniu protezy zębowej dla pacjenta. Tego typu uzupełnienie uzębienia jest metodą zazwyczaj ruchomą i może wymagać ingerencji w naturalne zęby.

Z kolei dzięki implantoprotetyce albo implantologii można przywrócić piękny uśmiech na stałe. Implanty są rozwiązaniem coraz bardziej popularnym wśród pacjentów. Opierają się one na wszczepieniu implantów bez ingerencji w zdrowe i naturalne zęby danej osoby.

Istnieje jeszcze metoda bondingu, którą poleca się osobom, które mają mniejsze ubytki. To znaczy mają na przykład złamany ząb. Bonding poprawia wygląd zębów dzięki użyciu nowoczesnych żywic kompozytowych. Metoda ta nie wymaga ingerencji w tkanki zęba.

Konsekwencje popsutych zębów mogą być poważne
Zęby mają wpływ na cały nasz organizm, wszelkie ubytki czy próchnica mogą prowadzić do poważnych konsekwencji dla zdrowia człowieka. Czasami nawet zagrażają życiu. Co mogą powodować popsute zęby:

  • Gorączkę reumatyczną,
  • Zapalenie wsierdzia,
  • Zapalenie nerek,
  • Zapalenie błony naczyniowej oka,
  • Posocznicę.

Mogą również przyczynić się do zaostrzenia takich chorób, jak wady serca, reumatoidalne zapalenie stawów czy łuszczyca.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułDobrze zlokalizowane biuro – dlaczego jest potrzebne?
Następny artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA3D]