Strona główna Sport Wystartował II Ważki Bieg! Akcja ma wesprzeć Ważka Art-Cafe

Wystartował II Ważki Bieg! Akcja ma wesprzeć Ważka Art-Cafe

0

Przez najbliższe trzy dni każdy chętny może dołączyć do II edycji Ważkiego Biegu, którego organizatorem jest Stowarzyszenie „Bliżej Ciebie” przy Zespole Szkół Specjalnych. Akcja ma łączyć propagowanie aktywności fizycznej z ważkim celem, jakim jest zebranie funduszy na spłatę zobowiązań po remoncie galerio-kawiarenki, gdzie pracują osoby z niepełnosprawnością intelektualną.

W ramach tego wydarzenia Waszym zadaniem jest przebiegnięcie (także na bieżni), przejście lub przejechanie na rowerze minimum 5 kilometrów. Może przepłyniesz ten dystans lub przejedziesz na nartach? To zależy od Ciebie! Wydarzenie jest wirtualne, czyli nie ważne, gdzie jesteś – biegniesz, spacerujesz, jedziesz i tym samym wspierasz Ważką akcję – podkreślają organizatorzy przedsięwzięcia. Na uczestników czekają dwa pakiety za 40 i 60 zł. Za pierwszy otrzymuje się certyfikat udziału w biegu, za drugi także kubeczek. – Zapisujemy się poprzez dokonanie wpłaty na konto Stowarzyszenia „Bliżej Ciebie” w Świdnicy 06 2030 0045 1110 0000 0160 4280 Tytułem: WAŻKI BIEG, IMIĘ I NAZWISKO, ADRES ZAMIESZKANIA – informuje stowarzyszenie, a więcej szczegółów  można znaleźć na fanpage’u WTZ.

Ważka Art Cafe działa na świdnickim Rynku od lipca tego roku w lokalu przekazanym za darmo przez samorząd świdnicki. Lokal po dawnym sklepie jubilerskim wymagał gruntownego remontu. Przez dwa lata trwały zbiórki na ten cel, a na ostatniej prostej okazało się, że materiały budowlane podrożały i cena wzrosła. Wykonawca cierpliwie czeka na resztę należności, a stowarzyszenie dokłada wszelkich starań, by się wywiązać ze zobowiązania.

Kawiarenka daje możliwość rozwoju dorosłym osobom z niepełnosprawnością intelektualną, których sytuacja na rynku pracy jest bardzo trudna. To także miejsce, gdzie realizowana jest terapia i warsztaty, a dla odwiedzających wspaniały zakątek z dobrym ciastem i wspaniałym rękodziełem.

Dzisiaj do kolejnej formy wsparcia i aktywności fizycznej zapraszają uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej, którzy wraz z rehabilitantką Karoliną Turek wybiegli na ośnieżoną trasę, by wziąć udział w II Ważkim Biegu.

/red./

Poprzedni artykułŚwierk, sosna, jodła? Żywa czy sztuczna? Jak wybrać choinkę?
Następny artykułNMF: MINIMARATON MATRIX już 22 grudnia w Cinema3D!