Strona główna Wydarzenia Żarów Wioletta Kwiatkowska nową dyrektor biblioteki w Żarowie

Wioletta Kwiatkowska nową dyrektor biblioteki w Żarowie

0

Wioletta Kwiatkowska, która dotychczas pracowała jako nauczyciel bibliotekarz w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Stanowicach oraz starszy kustosz w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Strzegom, została nowym dyrektorem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów im. ks. Jana Twardowskiego.

Burmistrz Leszek Michalak zaakceptował rekomendowaną przez komisję konkursową kandydatkę na stanowisko dyrektora biblioteki w Żarowie i przekazał na jej ręce oficjalne zarządzenie w sprawie powołania na to stanowisko. Nowa dyrektor rozpocznie pracę od 1 stycznia 2022 roku.

Dziś biblioteka to miejsce, które powinno być otwarte na dialog i współpracę, zarówno ze społecznością lokalną, jak i innymi instytucjami. Miejsce, w którym można spędzać wolny czas, ale i rozwijać swoje pasje. Gratuluję nominacji na to stanowisko i życzę realizacji wielu nowych i ciekawych inicjatyw dla mieszkańców naszej gminy – gratulował nowej dyrektor burmistrz Leszek Michalak.

Wioletta Kwiatkowska jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie uzyskała tytuł magistra Wydziału Filologicznego na kierunku Informacja Naukowa i Bibliotekoznawstwo w specjalności Biblioteki Publiczne i Szkolne. W 2018 roku ukończyła studia podyplomowe w Wałbrzyskiej Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości na wydziale Nauk Społecznych i Zdrowia, otrzymując Kwalifikacyjne Przygotowanie Pedagogiczne. Uczestniczyła również w licznych szkoleniach dla kadry bibliotekarskiej. W 2019 roku za swoją dotychczasową pracę i działania związane z książką, czytelnikiem i promowaniem biblioteki uzyskała tytuł Bibliotekarza Roku.

Dla mnie, biblioteka to miejsce przyjazne dla wszystkich, centrum aktywności życia kulturalno-społecznego. To instytucja integrująca środowisko lokalne bez żadnych barier – podkreślała Kwiatkowska w przedstawionej przez nią koncepcji programowo-organizacyjnej funkcjonowania biblioteki.

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułPod dyktando przedstawicieli ekstraklasowców [FOTO]
Następny artykułDowiedz się, jaka kwota zwrotu podatku z zagranicy Ci się należy