Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica W szkołach gminy Świdnica powstaną laboratoria przyszłości

W szkołach gminy Świdnica powstaną laboratoria przyszłości

0

Podjęcie uchwały w spawie zmian w budżecie gminy na 2021 rok znalazło się w porządku obrad  nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Świdnica.  Do budżetu gminy Świdnica trafi 477 tys. zł. na realizację Rządowego Programu Laboratoria Przyszłości w szkołach podstawowych, z przeznaczeniem na zakup innowacyjnych pomocy dydaktycznych niezbędnych do budowania kreatywnych i technicznych kompetencji wśród uczniów.

Jak informuje na Ministerstwo Edukacji i Nauki – Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Szkoły podstawowe w gminie Świdnica otrzymają na ten cel: SP Bystrzyca Górna – 60 000 zł, SP Grodziszcze – 60 000 zł, SP Lutomia Dolna – 71 700 zł, SP Mokrzeszów – 60 000 zł, SP Pszenno – 108 900 zł, SP Witoszów Dolny – 116 400 zł.

/UG Świdnica/

Poprzedni artykułPopularne gadżety reklamowe i ich zalety
Następny artykułTrener personalny, czyli pomoc w osiągnięciu lepszego samopoczucia, zdrowia i kondycji