Podjęcie uchwały w spawie zmian w budżecie gminy na 2021 rok znalazło się w porządku obrad nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Świdnica. Do budżetu gminy Świdnica trafi 477 tys. zł. na realizację Rządowego Programu Laboratoria Przyszłości w szkołach podstawowych, z przeznaczeniem na zakup innowacyjnych pomocy dydaktycznych niezbędnych do budowania kreatywnych i technicznych kompetencji wśród uczniów.

Jak informuje na Ministerstwo Edukacji i Nauki – Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).
Szkoły podstawowe w gminie Świdnica otrzymają na ten cel: SP Bystrzyca Górna – 60 000 zł, SP Grodziszcze – 60 000 zł, SP Lutomia Dolna – 71 700 zł, SP Mokrzeszów – 60 000 zł, SP Pszenno – 108 900 zł, SP Witoszów Dolny – 116 400 zł.
/UG Świdnica/
![Szlakiem „Pani w Słońcu”. Wyjątkowa pielgrzymka z udziałem osiołków [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/III-Pielgrzymka-z-osiolkami-Swidnica-Smialowice-20-06-2026-12-238x178.jpg)



![Zalane piwnice i podtopione posesje. Bilans niedzielnej burzy nad regionem [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/burza-2026.06.21-mix-100x75.jpg)

![Ulewa i potężna burza sparaliżowały region, drzewo zablokowało tory [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-15-100x75.jpg)


