Strona główna 112 Ukradł rękawiczki. Do sklepu przyjechał kompletnie pijany i pomimo sądowego zakazu

Ukradł rękawiczki. Do sklepu przyjechał kompletnie pijany i pomimo sądowego zakazu

0

Poważne konsekwencje grożą 32-letniemu mieszkańcowi powiatu świdnickiego przyłapanemu na kradzieży sklepowej w Szczawnie-Zdroju. Jak się okazało mężczyzna przyjechał do sklepu samochodem mając dwa promile alkoholu, a dodatkowo miał już aktywny zakaz kierowania pojazdami za wcześniejszą jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości.

Wałbrzyscy policjanci w piątkowe południe otrzymali informację o ujęciu przez pracowników ochrony jednej z placówek handlowych w Szczawnie-Zdroju mężczyzny, który chwilę wcześniej dokonał kradzieży sklepowej. – To miała być interwencja związana kradzieżą kilku par zimowych rękawiczek o łącznej wartości około 75 złotych, co stanowi jedynie wykroczenie. Na miejscu jednak okazało się, że konsekwencje dla 32-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego będą dużo większe – mówi Marcin Świeży z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości, a swój samochód zaparkował na terenie sklepowego parkingu. Badanie wykonane przez mundurowych wykazało, że miał dokładnie 2,01 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo wyrokiem sądu powinien powstrzymać się od poruszania pojazdami, gdyż już wcześniej był zatrzymywany za jazdę „na podwójnym gazie” – przywołuje Świeży.

Rzecznik wałbrzyskiej policji przypomina, że za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości grożą wysokie kary. – Poza dotkliwą karą finansową sąd na podstawie Kodeksu karnego może orzec długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować karę pozbawienia wolności do lat 2. W przypadku poruszania się pojazdem pomimo sądowego zakazu, tak jak w tym przypadku, grozi już jednak kara pozbawienia wolności do lat 5 – wskazuje policjant.

/KMP Wałbrzych, opr. mn/

Poprzedni artykułCo rozważyć przy wyborze baterii kuchennej?
Następny artykułPrezenty na święta. Pomysły do 100 zł