Strona główna Kultura Uczennica ze Świebodzic laureatką dolnośląskiego finału Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej

Uczennica ze Świebodzic laureatką dolnośląskiego finału Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej

0

Paulina Bednarska z kl. 3ag humanistycznej w Liceum Ogólnokształcącym w Świebodzicach tryumfowała w eliminacjach wojewódzkich konkursu recytatorskiego.

Był to finał dolnośląski XXVII edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej, który odbył się na początku grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie. Konkurs ten cieszy się dużą popularnością, o czym świadczy fakt, że jest to już dwudziesta siódma edycja. Przedsięwzięciu przyświecają szczytne cele, między innymi: popularyzacja poezji i prozy o treściach religijnych autorów duchownych i świeckich, pielęgnowanie wartości estetycznych i literackich języka polskiego oraz rozwijanie uzdolnień recytatorskich i aktorskich. Paulina Bednarska zachwyciła jurorów, recytując w sposób nietuzinkowy wiersz Zbigniewa Herberta ,,Siódmy anioł”. Za oryginalna interpretację została nagrodzona i zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej.

/LO w Świebodzicach, opr. red./

Poprzedni artykułDobowy raport resortu zdrowia. Kolejny zgon z powodu Covid-19 w powiecie świdnickim
Następny artykułSkazane za wierność. Poruszająca wystawa na Rynku w Świdnicy