Strona główna 0_Slider Świdnica świątecznie rozświetlona. Pierwsze ozdoby włączone

Świdnica świątecznie rozświetlona. Pierwsze ozdoby włączone [FOTO/VIDEO]

0

W poniedziałek uruchomiona została część świdnickich iluminacji bożonarodzeniowych. Ozdoby rozświetlają już m.in. Rynek oraz ulicę Łukową.

W sumie w tym roku na terenie Świdnicy zainstalowanych zostało 150 ozdób. Wzorem lat ubiegłych będą one rozświetlać różne części miasta. – Bożonarodzeniowe zawieszki pojawią się na ulicy Grodzkiej, Kotlarskiej, Długiej, Kazimierza Pułaskiego, Franciszkańskiej i Łukowej. Udekorowane zostaną fontanny na skwerze przy ul. Wałowej i na placu św. Małgorzaty. Decyzją konserwatora zabytków, fontanny świetlne w Rynku nie mogą zostać zamontowane, dlatego też pojawią się one w innych lokalizacjach miasta. Rozbłysną w Ogrodzie Różanym, na skwerze Lecha Kaczyńskiego, przy al. Niepodległości oraz na pl. św. Małgorzaty. Przy ul. Łukowej stanie anioł, przy którym chętnie fotografują się świdniczanie – wyliczała niedawno Magdalena Dzwonkowska, rzecznik świdnickiego magistratu.

W tym roku lampkami tradycyjnie udekorowane będą też choinki rosnące na placu Grunwaldzkim oraz przy ulicy Jagiellońskiej, a także drzewka ustawione w Rynku, na placu Jana Pawła II oraz na placu Wolności.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułBiegowe otwarcie roku… Ruszyły zapisy!
Następny artykułOdświeżone elewacje wyłaniają się spod rusztowań. Kolejne kamienice odzyskują blask [FOTO]