Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Świątecznie rozświetlona parowozownia Muzeum Kolejnictwa

Świątecznie rozświetlona parowozownia Muzeum Kolejnictwa [FOTO]

0

Zabytkowe parowozy i wagony mieniące się kolorowymi świątecznymi światełkami, budynki rozświetlone iluminacjami oraz ozdobione dekoracjami – tak od soboty wygląda Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej, które przemieniło się w Magiczną Parowozownię.

W weekend 4-5 grudnia zapraszamy na spotkanie z Świętym Mikołajem i jego pomocnikami, którzy przygotowali warsztaty świąteczne dla najmłodszych: przygotowanie kartek świątecznych dla najbliższych, przygotowanie dekoracji świątecznych, ozdabianie pierników. Na dzieci będzie czekał Św. Mikołaj, który wręczy przygotowane przez Was prezenty. Ponadto nasz sklep z pamiątkami oferuje przedmioty dla wszystkich fanów kolei – zachęcają przedstawiciele muzeum.

Na gości jaworzyńskiego muzeum czekać będzie mnóstwo atrakcji podczas kolejnych dni grudnia:

  • 6 grudnia: Przystanek Św. Mikołaja,
  • 11-12 grudnia: poszukiwania prezentów na muzealnej bocznicy – gra terenowa,
  • 18-19 grudnia: prezentacje Warszawy M20 w świątecznej odsłonie,
  • 31 grudnia: sylwestrowe nocne zwiedzanie Muzeum,
  • 1 stycznia: noworoczne zwiedzanie,
  • 6 stycznia: Orszak Trzech Lokomotyw.

Na turystów będą czekali nasi przewodnicy, którzy oprowadzą po ogrzewanych częściach ekspozycji oraz hali parowozowni. Uruchomione również zostanie techniczne oświetlenie budynków parowozowni oraz innych budowli na terenie bocznicy – więc spacer po zmroku po bocznicy Muzeum będzie samą przyjemnością. Bufet Wars w Centrum Obsługi Turysty będzie dla Państwa otwarte z wyborem gorących zup i napojów oraz pysznych domowych ciast oraz przekąsek – wyliczają pracownicy muzeum.

W każdy weekend będzie odbywać się przejażdżka zabytkowym taborem kolejowym po rozświetlonej bocznicy kolejowej. Sklep z pamiątkami oferuje przedmioty dla wszystkich fanów kolei z Waszej listy świątecznej. Aby docenić świąteczną iluminację wydłużyliśmy godziny pracy muzeum w weekendy od 11.00 do 19.00, w tygodniu od 8.00 do 16.00 – dodają.

Więcej informacji na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych muzeum.

/Muzeum Kolejnictwa na Śląsku, opr. mn/

Poprzedni artykułNajnowsze dane resortu zdrowia o zakażeniach w kraju, województwie i powiecie świdnickim
Następny artykułPrzez miesiąc odwiedzał nieżyjącego 71-latka. Prokuratura podjęła decyzję o umorzeniu śledztwa