Strona główna Sport Moto Sukcesy imponujące, plany na kolejny rok bardzo ambitne…

Sukcesy imponujące, plany na kolejny rok bardzo ambitne…

0

Świetnie rozwija się jak na razie kariera młodego, 16-letniego świdniczanina Kuby Piechulskiego, który w ostatnim czasie sięgnął po tytuł mistrza Dolnego Śląska w kartingu halowym, a w kolejnym roku zamierza powalczyć o jak najlepszy rezultat podczas mistrzostw naszego globu!

Całe zawody rozpoczęliśmy na początku 2021 roku podczas pierwszej rundy mistrzostw Dolnego Śląska w kartingu halowym. Niestety nie byłem w stanie pojawić się na starcie podczas drugiej rundy i miałem do odrobienia około 120 punktów do rywali. Oznaczało to, że pozostałe dwie rundy musiałem wygrać ze sporą przewagą punktową, aby móc myśleć o tytule mistrzowskim. Na moje szczęście dzięki ciężkiej pracy oraz treningom udało mi się to osiągnąć. W zawodach startują najlepsi zawodnicy z całego województwa więc walka naprawdę była wyrównana – ocenia Kuba Piechulski.

Rok 2021 obfitował w wiele innych prestiżowych sukcesów na koncie 16-letniego świdniczanina. – W tym roku wywalczyłem ponadto tytuł drugiego wicemistrza Polski oraz uplasowałem się na siódmej pozycji podczas rozgrywanych w Holandii mistrzostw Europy. Staram się trenować kiedy tylko mam czas. W skład tych treningów wchodzą wyjazdy na tory w całej Polsce, przejazdy na symulatorze we wrocławskiej Race Arenie w której spędzam parę godzin tygodniowo oraz oczywiście zajęcia kondycyjne na siłowni. Poza tymi zawodami aktualnie walczę o tytuł mistrza Śląska w Chorzowie. Przygotowuję się również do mojego debiutu w mistrzostwach świata, które odbędą się w przyszłym roku w Portugalii w okresie wakacyjnym. W planie są jeszcze mistrzostwa Wielkiej Brytanii, a ta impreza zaplanowana jest na styczeń 2022 roku – dodaje Kuba Piechulski, reprezentujący na co dzień barwy drużyny Hussarya Karting Poland.

/MDvR, FOTO: użyczone/

Poprzedni artykułSołtyska przed sądem stanie dopiero w lutym. Ciągany za samochodem Brego wciąż pozostaje w schronisku
Następny artykułJak zrobić nadruk na koszulkę piłkarską