Strona główna 0_Slider Rowerzysta z prawie tysiącem porcji amfetaminy

Rowerzysta z prawie tysiącem porcji amfetaminy

0

Zgubiło go nerwowe zachowanie. Jadący nocą przez Świdnicę rowerzysta wzbudził zainteresowanie policjantów tylko dlatego, że na widok radiowozu próbował kluczyć i irracjonalnie zmieniał kierunki jazdy. Jak się okazało, miał powód, by bać się spotkania z mundurowymi.

– Mówi się, że jazda na rowerze to same korzyści, ale potwierdzić tej zasady nie może na pewno 28-latek zatrzymany przez funkcjonariuszy Ogniwa Interwencyjno-Patrolowego, Wydziału Prewencji świdnickiej komendy – podkreśla Magdalena Ząbek, rzeczniczka świdnickiej policji.

– Funkcjonariusze patrolując rejon miasta  około północy w piątek na jednej z ulic zauważyli mężczyznę jadącego rowerem i nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie jego zachowanie. Mężczyzna który na ich widok zaczął nerwowo się zachowywać, przyśpieszać, zwalniać, znów przyśpieszać, aż wreszcie w sposób nielogiczny zmieniać kierunki jazdy – został zatrzymany, bo nerwowe zachowanie mężczyzny nie uszło uwadze policjantów. Szybko też poznali powód. Podczas kontroli osobistej mundurowi ujawnili i zabezpieczyli przy 28-latku foliowe zawiniątka z zawartością białego proszku. Badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczony biały proszek to amfetamina. Łącznie zabezpieczono blisko 950 porcji tego narkotyku – wylicza rzeczniczka.

O losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

/Źródło KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułJak odchudzić święta?
Następny artykułRalph Kaminski otworzył Świdnickie Recenzje Muzyczne