Strona główna 112 Poszukiwany namierzony przez monitoring, seniorka wymagająca pomocy i zalewane mieszkanie. Interwencje straży...

Poszukiwany namierzony przez monitoring, seniorka wymagająca pomocy i zalewane mieszkanie. Interwencje straży miejskiej

0

Od 26 listopada do 2 grudnia funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy podjęli 132 interwencje. Najbardziej nietypowe lub warte uwagi działania strażnicy opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto wybrane interwencje straży miejskiej:

26 listopada 2021 roku o godz. 19.25 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkanki ulicy Pionierów Świdnickich dotyczące spalania odpadów w jednym z budynków. Skierowany na miejsce patrol nie potwierdził zgłoszenia. O godzinie 20.25 ta sama osoba ponownie zgłosiła ten sam problem. Choć strażnicy godzinę wcześniej kontrolowali ten teren, dyżurny jednostki jeszcze raz skierował tam patrol. Nie stwierdzono żadnego zadymienia w okolicy, a wskazany obiekt ogrzewany był piecem gazowym, co wyklucza możliwość spalania odpadów. W toku dalszych czynności skontaktowano się ze zgłaszającą i ustalono, iż prawdopodobnie chodzi o zupełnie inną nieruchomość. Sprawa ta jest kontynuowana. Przypominamy – za spalanie odpadów grozi kara grzywny do 5000 złotych.

27 listopada 2021 roku o godz. 8.30 z dyżurnym Straży Miejskiej w Świdnicy skontaktowała się mieszkanka ulicy Księcia Henryka Brodatego. Kobieta opiekuje się swoją matka w podeszłym wieku, która upadła a ona nie była w stanie samodzielnie ją podnieść. Nie było też możliwości poproszenia o pomoc sąsiadów. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej, który szybko udzielił pomocy.

30 listopada 2021 roku o godz. 16.30 operator monitoringu wizyjnego zauważył na poczekalni dworca autobusowego Centrum Przesiadkowego Świdnica Miasto Dariusza S. Mężczyzna był poszukiwany przez policję. Patrol straży miejskiej dokonał ujęcia w/w osoby i niezwłocznie przekazał go do Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

1 grudnia 2021 roku o godz. 11.02 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące zalewania mieszkania zgłaszającej. Okazało się, że do awarii doszło w niezamieszkałym lokalu (przy ulicy Westerplatte) nad mieszkaniem zgłaszającej. Strażnicy dokonali rozpytania lokatorów i wraz z dyżurnym jednostki udało się ustalić miejsce gdzie może zamieszkiwać właściciel tego lokalu, którego powiadomiono o awarii. Mężczyzna przybył na miejsce. Wyciek został zahamowany, jednak w mieszkaniu zgłaszającej powstały znaczne szkody.

1 grudnia 2021 roku o godz. 11.05 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy z prośbą o udzielenie wsparcia przy lądowaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w rejonie ulicy Zamenhofa. Na miejsce skierowano radiowóz straży miejskiej. Funkcjonariusze udzielili wsparcia w czasie akcji. Poważnie chory mężczyzna został przetransportowany do szpitala „Latawiec”.

2 grudnia 2021 roku o godz. 16.08 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego na chodniku ulicy Wrocławskiej w rejonie numeru 10. Na miejscu strażnicy zastali Macieja K., osobę bezdomną znaną z licznych wcześniejszych interwencji. Mężczyzna uskarżał się na ból i pieczenie w klatce piersiowej. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które przewiozło mężczyznę do szpitala.

/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułŚwiąteczno-noworoczny koncert maestro André Rieu na wielkim ekranie [ROZWIĄZANIE KONKURS]
Następny artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Ul. Wrocławska