Strona główna Wydarzenia Strzegom Nowy autobus wyjedzie na ulice Strzegomia. Ogłoszono konkurs na jego nazwę

Nowy autobus wyjedzie na ulice Strzegomia. Ogłoszono konkurs na jego nazwę

0

Na początku przyszłego roku na ulice Strzegomia wyjedzie nowy autobus komunikacji gminnej. Niskopodłogowy pojazd, dostępny m.in. dla osób niepełnosprawnych i osób z wózkami dla dzieci, dostarczy firma MMI. Urząd Miejski w Strzegomiu postanowił ogłosić konkurs na nazwę nowego autobusu.

fot. MMI Sp. z o.o.

Autobus, który będzie służył mieszkańcom na trasach strzegomskiej komunikacji gminnej, został zamówiony w ramach przetargu ogłoszonego w lutym 2021 roku. W sumie planowano zakup pięciu fabrycznie nowych pojazdów – 2 autobusów podmiejskich posiadających minimum 45 miejsc siedzących, 2 autobusów podmiejskich z co najmniej 35 miejscami siedzącymi dla pasażerów, a także 1 autobusu miejskiego z minimum 16 miejscami siedzącymi. Ostatecznie w przetargu udało się wyłonić dostawcę tylko ostatniego z tych pojazdów. Iveco Urby, zakupiony za ponad 643 tys. złotych, wyjedzie na ulice Strzegomia w przyszłym roku.

Zapraszamy mieszkańców gminy Strzegom do udziału w konkursie na nazwę dla tego pojazdu. Swoją propozycję należy przesłać na adres mailowy [email protected] do dnia 9 stycznia 2022 roku. Dodatkowo prosimy o podanie w treści maila swojego imienia i nazwiska oraz numeru telefonu. Przesłanie nazwy na podany wyżej adres mailowy jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na udostępnienie swoich danych osobowych oraz na udział w konkursie. Wyniki zostaną ogłoszone na profilu facebookowym gminy Strzegom oraz na stronie internetowej strzegom.pl do dnia 12 stycznia 2022 roku. Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę – niespodziankę – przekazali strzegomscy urzędnicy.

/UM Strzegom, opr. mn/

fot. MMI Sp. z o.o.

Poprzedni artykułCatering dietetyczny – jak to z nim jest?
Następny artykułKomora hiperbaryczna