Strona główna Artykuł sponsorowany Catering dietetyczny – jak to z nim jest?

Catering dietetyczny – jak to z nim jest?

0

Catering dietetyczny to dzienne wyżywienie dostarczane do domu lub miejsca pracy przez firmę zajmującą się przygotowywaniem tego typu posiłków. Gotowe potrawy pakowane są w pojemniki. Codziennie dostarczane pod wskazany adres. Należy je co najwyżej podgrzać, ale większość nie wymaga nawet takiego nakładu pracy. Tygodniowe menu jest tak skomponowane, że codziennie dostarczane nam są inne dania. Wszystkie jednak przygotowywane są zgodnie z zasadami zdrowego, zbilansowanego żywienia. Są również dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb.

Kto sięga po catering dietetyczny?

Największą grupą klientów są osoby, które w sposób szczególny dbają o sylwetkę i kontrolują masę ciała – poziom tkanek, mięśniowej i tłuszczowej. Dla tego typu osób kluczowy jest udział dietetyków w tworzeniu jadłospisów. Zapewnia to odpowiednie zbilansowanie posiłków.

Wbrew pozorom wśród klientów nie znajdują się jedynie zawodowi sportowcy. Grono odbiorców cateringów dietetycznych stale się powiększa. Posiadanie torby z zestawem posiłków stało się trendem na korporacyjnych korytarzach.

Po catering dietetyczny sięgają również Ci, którzy chcą zdrowo się odżywiać i nie mają ani czasu ani specjalistycznej wiedzy, by przygotowywać i bilansować posiłki. Takie osoby wolą powierzyć to zadanie ekspertom i mieć gwarancję zdrowych dań przygotowanych przez profesjonalistów. Catering dietetyczny sprawdza się na początku przygody ze zdrowym odżywianiem. Korzystanie z niej pomaga nabrać zdrowych nawyków, na przykład jedzenia 5 posiłków dziennie, czy dobierania odpowiednich produktów do pory dnia.

Zalety cateringu dietetycznego

  1. Catering dietetyczny to świetny pomysł dla osób zapracowanych i zabieganych. Tych którzy nie mają czasu na przyrządzanie zbilansowanych posiłków.  Dla  tych, którzy nie potrafią gotować, a chcą zdrowo i smacznie jeść.
  2. Dania w cateringu dietetycznym są tak skomponowane, że dostarczają wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Ilość kalorii dostosowana jest do indywidualnych zapotrzebowań klienta. Można wybrać dietę o takiej ilości kalorii, która nam w danym momencie odpowiada. Nie  trzeba już zaprzątać sobie głowy ich liczeniem.
  3. Posiłki w cateringu dietetycznym to zazwyczaj 5 dań przygotowanych zgodnie z zasadami zdrowego żywienia: śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek oraz kolacja.
  4. Zakłada się, że klient cateringu dietetycznego będzie spożywał je o stałych porach i nie jadł kolacji zbyt późno. Zastosuje się do dołączonego często do cateringu dietetycznego spisu zasad obowiązujących podczas zdrowego odżywiania się .
  5. Kolejną zaletą cateringu dietetycznego jest to, że możemy zamówić go w dowolnej wersji dostosowanej do naszych potrzeb i preferencji: wegetariańskiej z rybami lub bez ryb, bezglutenowej, dla diabetyków, antycellulitowej lub bez laktozy. Posiłki będą wówczas odpowiednio skomponowane. Jednocześnie nie będziemy musieli zaprzątać sobie głowy tym, czy dostarczają niezbędnej dziennej dawki składników odżywczych.
  6. Całodniowe zestawy w cateringu dietetycznym dostarczane są transportem chłodniczym o wybranej przez nas porze dnia pod wskazany adres, co jest niezwykle wygodne.
  7. Dania zapakowane są w jednorazowe pojemniki nakryte folią – wystarczy po zdjęciu folii podgrzać je.

Catering dietetyczny to przede wszystkim wygoda. Jeżeli możesz pozwolić sobie na wykupienie zdrowej i zbilansowanej diety, nie zastanawiaj się dłużej. pamiętaj tylko, aby wybrać firmę, która oferuje usługi najwyższej jakości.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułJakie alby komunijne sprawdzają się najlepiej dla dzieci?
Następny artykułNowy autobus wyjedzie na ulice Strzegomia. Ogłoszono konkurs na jego nazwę