Strona główna Sport Piłka ręczna Nie było niespodzianki na parkiecie lidera rozgrywek

Nie było niespodzianki na parkiecie lidera rozgrywek

0

Po niezłej pierwszej połowie, w drugiej przewodzący w tabeli GOKiS Kąty Wrocławskie zdecydowanie zdominował Szare Wilki i wysoko wygrał 37:23 (17:13) w rozegranym awansem w czwartek, 2 grudnia meczu 10. kolejki I ligi regionalnej piłkarzy ręcznych.

Wynik wysoki – przeciwnik błędów nie wybaczał, ale mimo wszystko w grze świdniczan można było znaleźć kilka pozytywów. Zwłaszcza w pierwszej części. Wprawdzie gospodarze cały czas prowadzili, ale podopieczni Krzysztofa Terebuna kontrolowali wynik i utrzymywali stan w okolicach remisu. Cztery gole straty (13:17) to w dużej mierze zasługa bramkarza GOKiS-u, Tomasza Wasilewicza, który w ważnych momentach stopował rzuty graczy ŚKPR-u (między innymi rzut karny i kilka sytuacji sam na sam).

Na początku drugiej połowy lider wrzucił wyższy bieg i szybko podwoił swoją przewagę. Dużo lepsze warunki fizyczne, siła, rozmach – to były główne atuty rywali. Świdniczanie starali się gonić wynik, ale pośpiech w rozgrywaniu akcji wyraźnie im nie służył. Gospodarze regularnie punktowali i systematycznie powiększali przewagę, która ostatecznie wyniosła aż 14 trafień. Warto nadmienić, że w szeregach ŚKPR-u znów zabrakło kilku ważnych graczy. Do i tak długiej listy nieobecnych dołączyli Patryk Dębowczyk i Michał Rzepecki. Należy jednak odnotować pierwszy w tym sezonie występ Pawła Starosty. Na placu pojawił się na kilka ostatnich minut.

Za tydzień ŚKPR Świdnica w ostatnim meczu pierwszej rundy (sobota, 11 grudnia, godz. 18.00) podejmie we własnej hali wicelidera tabeli – Bór Oborniki Śląskie. Zapowiada się zacięty mecz. Chociaż tabela jasno wskazuje faworyta, to należy pamiętać, że oba zespoły od kilku lat regularnie mierzyły się ze sobą w sparingach i zawsze były to mecze „na styku”.

GOKiS Kąty Wrocławskie – ŚKPR Świdnica 37:23 (17:13)

Przebieg meczu: 5 3:1, 10 5:3, 15 9:6, 20 10:8, 25 14:11, 30 17:13, 35 21:14, 40 25:17, 45 28:19, 50 31:20, 55 33:22, 60 37:23

ŚKPR: Shupyk, Mirga – Wojtala 10, Chmiel 3, Etel 3, Wiciak 2, Galik 2, Wołodkiewicz 1, K. Stadnik 1, Pęczar 1, Jaroszewicz,  Danis, Bal, Starosta, Ingram

Kary: GOKiS 8 minut, ŚKPR 2 minuty

Karne: GOKiS 3/2, ŚKPR 3/2