Strona główna Artykuł sponsorowany Co się stanie jeśli nałożę top do hybryd pod lakier?

Co się stanie jeśli nałożę top do hybryd pod lakier?

0

Manicure hybrydowy składa się z kilku produktów i kilkunastu małych kroków. Bazę, kolorowy lakier i top coat należy nakładać warstwami, w odpowiedniej kolejności. Chwila nieuwagi może doprowadzić do pomyłki. Co się stanie, kiedy nałożysz top pod lakier hybrydowy lub bazę zamiast topu?

W przypadku manicure’u hybrydowego staranność i kolejność aplikacji poszczególnych produktów jest naprawdę ważna. Od niej zależy trwałość stylizacji. Co jest więc potrzebne do zrobienia paznokci hybrydowych? Potrzebujesz akcesoriów do opracowania płytki i lampy LED lub UV. Poza tym przydadzą ci się szczególnie ważne produkty, czyli baza i top do paznokci hybrydowych dobrej jakości.

Każdemu może zdarzyć się pomyłka. Narażone są na nią szczególnie osoby początkujące. Również osoby, które potrafią nałożyć hybrydę niemalże z zamkniętymi oczami wiedzą, że pomyłki po prostu się zdarzają. Na szczęście jest kilka sposobów, które zminimalizują straty.

Nakładanie topu do hybryd jest kluczowe, aby uzyskać właściwy efekt

Dlaczego top do hybryd jest tak ważny?
Zmniejszenie ilości używanych produktów i przy okazji kosztów związanych z ich zakupem może wydawać się kuszące. Jednak na dłuższą metę ignorowanie zaleceń profesjonalistów przyniesie więcej strat niż korzyści. Dlaczego? Top do hybrydy to ostatni, niezaprzeczalnie ważny krok manicure’u. Jeśli używasz wersji klasycznej, zamiast no wipe, będziesz musiała przemyć go jeszcze na samym końcu cleanerem.

Ten produkt sprawia, że stylizacja może utrzymać się w nienagannym stanie przez kilka tygodni. Chroni on manicure przed zarysowaniami, kolor nie odpryskuje tak, jak w przypadku klasycznego lakieru. Poza tym top coat może dać efekt intensywnego blasku lub stonowanego matu. Powstały też wersje perłowe i brokatowe – tego typu produkty  możesz nabyć np. w sklepie Cosmetics Zone.

Top do hybryd to naprawdę przydatny produkt, a jego cena wobec wydajności nie jest wygórowana. Jedna buteleczka, w zależności od częstotliwości zmiany manicure’u, może wystarczyć nawet na pół roku. Zapłacisz za nią od ok. 30 do 40 zł.

Top do hybryd – to dzięki niemu możesz cieszyć się trwałym manicure’em

Pomyliłaś kolejność hybrydy? Jest na to rada
Najpierw dobra wiadomość. Jeśli pomyliłaś kolejność nakładania produktów do hybrydy, to wcale nie znaczy, że musisz zacząć od początku. Co powinnaś zrobić, kiedy nałożysz top do hybryd na lakier, np. przed dodaniem drugiej warstwy koloru? Jeśli nie posiadasz produkt typu no wipe, najpierw przemyj go cleanerem, żeby pozbyć się warstwy dyspersyjnej. Następnie delikatnie, przy użyciu pilnika o małej ziarnistości, spróbuj usunąć pomyłkowo zaaplikowany top. Uważaj, żeby nie naruszyć pierwszej kolorowej warstwy. Kiedy usuniesz niechciany produkt, będziesz mogła nałożyć barwny lakier hybrydowy, zgodnie z sugerowaną przez producentów kolejnością.

Powyższa rada jest dobrym rozwiązaniem dla większości pomyłek związanych z kolejnością wykonywania hybrydy. Jeśli np. przez przypadek zamiast topu zaaplikowałaś na koniec bazę, możesz tę niechcianą warstwę zmatowić i spiłować pilniczkiem. Ostatecznie jednak nie musisz wprowadzać żadnych zmian. Pamiętaj jednak, że baza nie jest produktem służącym do wykończenia hybrydy. Nie doda ona kolorowi blasku i nie będzie chroniła go przed blaknięciem. Słabsza będzie też trwałość manicure’u.

Warto wykonać hybrydę starannie i uważnie. Ilość i kolejność produktów nie jest przypadkowa. Jeśli chcesz oszczędzić czas i pieniądze, podążaj za instrukcjami producenta. Tyczy się to zarówno odpowiedniej aplikacji, jak i czasu naświetlania poszczególnych warstw w lampie. Pamiętaj, że sprawności w wykonywaniu hybrydy nabierzesz z czasem. Wtedy pomyłki będą zdarzały się naprawdę rzadko.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułNie było niespodzianki na parkiecie lidera rozgrywek
Następny artykułZmarło 4 mieszkańców powiatu świdnickiego, zakażonych koronawirusem. Dobowy raport resortu zdrowia