Strona główna 0_Slider Najpierw opłaty za parking, teraz ciemności. Problemy na Osiedlu Młodych

Najpierw opłaty za parking, teraz ciemności. Problemy na Osiedlu Młodych

0

W 2007 roku Świdnica zrobiła jede z najlepszych interesów w swojej historii, sprzedając zaledwie 1,2 hektarowy teren u zbiegu ulic Riedla i Wróblewskiego za 10 milionów złotych. Inwestor ponadto zobowiązał się do wybudowania hali dla drobnych kupców. Lubelska firma Elpro przez lata wywiązywała się ze wszystkich zobowiązań. Teraz jednak mieszkańcy składają kolejne skargi, związane z należącym do niej terenem.

Na mocy umowy zawartej z miastem 14 lat temu spółka Elpro (dziś Elpro Development) zagospodarowała hektarowy teren po dawnym targowisku na cele handlowe. Powstała Hala targowa „Pod Platanem” i obiekt pod dyskont, a także duży parking. By zabezpieczyć drobnych handlowców przed skokami cen, miasto ze spółką zawarło umowę dzierżawy hali targowej. Obiektem zarządzał MZN, ale współpraca zakończyła się w 2018 roku. Miasto nie zdołało przekonać spółki do obniżenia czynszu dzierżawnego. Dziś halą zarządza właściciel, a drugi z obiektów wynajmuje sieci Biedronka.

W listopadzie tego roku mieszkańców Osiedla Młodych zaskoczyła decyzja o wprowadzeniu opłat za korzystanie z parkingu. Ceny są bardzo wysokie, co spowodowało, że plac opustoszał, a samochody parkowane są na terenach zielonych, wprost pod balkonami. Powód to deficyt miejsc postojowych na całym osiedlu. Po interwencjach czytelników skierowaliśmy pytania do spółki Elpro o możliwość zniesienia opłat w godzinach nocnych, po zamknięciu sklepów. Odpowiedź nie nadeszła. Telefony, podane na stronie firmy, nie odpowiadają.

Tymczasem pojawił się kolejny problem. „Zwracam się  z prośbą o pomoc w sprawie nieoświetlonego parkingu koło kompleksu handlowego i hali targowej  na Osiedlu Młodych. Jest tam totalnie ciemno po zmroku. Nie świecą też lampy pod zadaszeniem nad chodnikiem przy sklepach. Można zrobić sobie krzywdę, potknąć się o krawężnik. Nie widać też nic na parkometrach, które ustawiono tam. Generalnie jest niebezpiecznie. Szukałam informacji, kto zarządza tym kompleksem i parkingiem, ale niestety nic nie znalazłam stąd prośba o pomoc żeby zmienić sytuację, żeby właściciel czy dzierżawca zapewnił bezpieczne warunki” – napisała 29 grudnia czytelniczka Swidnica24.pl.

Z firmą Elpro Development ponownie nie udało się skontaktować, e-mail pozostaje bez odpowiedzi. Prośbę o podjęcie interwencji przekazaliśmy do sieci Biedronka, Urzędu Miejskiego i Straży Miejskiej w Świdnicy.

/red./
Zdjęcia nadesłane przez czytelniczkę.

Poprzedni artykułOd nowego roku wyższe kary dla sprawców wykroczeń drogowych. Ile za przekroczenie prędkości i jazdę pod wpływem alkoholu?
Następny artykułPodesty ruchome – charakterystyka urządzeń dźwigowych