Strona główna Artykuł sponsorowany Markiza tarasowa — nowoczesna forma zadaszenia tarasu

Markiza tarasowa — nowoczesna forma zadaszenia tarasu

0

Osłonięcie tarasu przed słońcem czy deszczem, to konieczność, jeśli chcemy cieszyć się odpoczynkiem na świeżym powietrzu. Markiza to zadaszenie, które stanowi skuteczną ochronę przed promieniami słonecznymi czy innymi warunkami atmosferycznymi. Oprócz funkcji praktycznej markiza nadaje elegancki wygląd małych oraz dużych tarasów. 

Markizy tarasowe — zastosowanie

Większość tarasów posiada markizy w celu osłonięcia się przed słońcem, deszczem czy wiatrem. Zamontowanie zadaszenia, takiego jak markiza tarasowa, sprawia, że odpoczynek na tarasie jest możliwy w każdych warunkach pogodowych. Osłonięty taras czy balkon to możliwość wydłużenia sezonu na grillowanie, czy lunch na świeżym powietrzu.

Montaż markizy powinniśmy zostawić specjalistom, którzy są wykwalifikowani w tego typu pracach. Markiza jest dość ciężka, a kotły podtrzymujące ją muszą być głęboko zamontowane, aby silny wiatr nie wyrwał zadaszenia. Konstrukcja markiz pozwala zadaszyć teren nad całym tarasem czy na balkonie.

Rodzaje markiz tarasowych

Na rynku dostępne są różne modele markiz tarasowych. Mamy markizy bez kaset, z półkasetą oraz w kasecie. Rodzaj zadaszenia zależny jest od naszych potrzeb i miejsca, w którym będziemy je zawieszać.

Bez kasety

W markizach bez kasety rura, na którą nawijamy tkaninę, pozostaje odsłonięta. Tej rodzaj może zostać zamontowany w miejscach, które nie są narażone na działanie pogody. Jest to najtańsza opcja, ale są miejsca, w których się sprawdzi. Impregnowane tkaniny i aluminiowa konstrukcja sprawiają, że żywot markiz jest wydłużony.

W półkasecie

W markizach w półkasecie rura z materiałem jest widoczna od dołu, a przykryta od góry. To kompromis między ceną a wytrzymałością. Poszycie jest zabezpieczone. Wysoka jakość tkanin sprawia, że są one odporne na blaknięcie, zabrudzenie i grzyby.

W kasecie

W pełnej kasecie tkanina markizy tarasowej jest całkowicie schowana dzięki zamkniętej obudowie. To najwyższy poziom ochrony dla tkaniny i ramion zadaszenia. Kaseta chroni materiał przed śniegiem, liśćmi i złą pogodą.

SELT

Markiza tarasowa SELT to rodzaj, który chroni tkaninę z każdej strony, jest ona szczelnie schowana do kasety. Oparta jest na belce kwadratowej, ma wysięg do 360 cm i pełną automatykę.

Opcjonalne oświetlenie LED

W niektórych rodzajach markiz tarasowych mamy możliwość zamontowania oświetlenia LED. Na przykład w kasecie lub zintegrowanym profilu czołowym. To ciekawy element, który zwiększa komfort przebywania na tarasie oraz zapewnia bezpieczeństwo.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułŚwidnickie przedszkola z dofinansowaniem na promocję czytelnictwa
Następny artykułTaki był 2021 rok. Zestawienie najważniejszych wydarzeń i najczęściej czytanych wiadomości